Totolotek

Ocena redakcji:

  • Specjalna oferta w BetClub
  • Obstawianie na żywo w mobilnej aplikacji
  • Top 5 codziennych zakładów
  • Duże zakłady w e-sporcie

Totolotek Zakłady Bukmacherskie to jedna z najdłużej działających na polskim rynku firm w tej branży. Totolotek przyjmuje zakłady bukmacherskie  w Polsce od 1992 roku. Bukmacher posiada koncesję wydawaną przez Ministerstwo Finansów i może legalnie prowadzić działalność zarówno w punktach stacjonarnych jak i przez internet. Warto też nadmienić, że bukmacher Totolotek nie jest w żaden sposób związany z Totalizatorem Sportowym, czyli spółką Skarbu Państwa, która prowadzi gry liczbowe (np. Lotto), loterie czy internetowe kasyno.

Bukmacher Totolotek oprócz ogromnego doświadczenia może też pochwalić się silną pozycją na tle innych polskich bukmacherów. Według danych Stowarzyszenie Graj Legalnie (za 2018 rok), Totolotek posiada 7,3 proc. udziału w obrocie na wartym około 5 mld zł  polskim rynku bukmacherskim. To daje bukmacherowi trzecią pozycję wśród kilkunastu legalnie działających bukmacherów w Polsce. Co prawda firma sporo traci do liderów – STS (ok. 47 proc.) i Fortuny (ok. 34 proc.), ale za plecami ma tylko bukmachera Forbet (ok. 4,4 proc.). Natomiast cała reszta łącznie ma obrót na poziomie Totolotka.

Niewątpliwie na wzrost obrotu wśród legalnie działających bukmacherów (w tym Totolotka) wpływ miała nowelizacja przepisów ustawy hazardowej, która weszła w życie w 2017 roku, a która utrudniła w Polsce działalność bukmacherów nie posiadających polskiej koncesji.

Warto dodać, że bukmacher Totolotek stoi u progu sporych zmian. – Przejęcie Totolotka jest ważną częścią naszej strategii rozwoju. Otwieramy się na Polskę i dzięki temu zdobywamy kolejny ważny rynek w Europie obok Niemiec, Austrii, Danii i Belgii – tłumaczy Niko Steinkrauß, CEO niemieckiego Merkur Sportwetten, który wypowiada się na oficjalnym blogu Totolotka.

Merkur Sportwettten – który posiada takie marki jak XTiP w Niemczech, Cashpoint w Austrii oraz Danii, a także Betcenter w Belgii – odkupuje Totolotka od greckiej grupy Intralot. Dotychczasowy właściciel zamierza skoncentrować się głównie na rynku amerykańskim.

Transakcja została zawarta na początku 2019 roku, a w kwietniu zgodę na nią wydał polski regulator – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

 

Zakłady Bukmacherskie Totolotek – rejestracja konta

Aby grać u bukmachera Totolotek przez internet każdy klient musi zarejestrować swoje konto. Z jednej strony jest to bardzo prozaiczny wymóg. To najłatwiejszy sposób na przypisanie konkretnych kuponów do graczy, a co za tym idzie również na wypłatę wygranej konkretnej osobie, która zawarła zakład przez internet.

Druga strona medalu to kwestie bezpieczeństwa. Koncesja, którą posiada bukmacher Totolotek (a także każdy inny działający legalnie w Polsce bukmacher), wymaga od firm identyfikacji graczy. Ma to związek m.in. z ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Podając swoje dane bukmacher, a w konsekwencji uprawnione państwowe organy, mogą sprawdzać źródło finansowania gry przez klientów firm bukmacherskich. Dla graczy, którzy poszukują u bukmacherów jedynie rozrywki są to sprawy poboczne, ale warto wiedzieć dlaczego bukmacher Totolotek żąda od nas podania dość wrażliwych danych.

W pierwszym kroku rejestracji bukmacher Totolotek prosi nas o podanie adresu e-mail oraz telefonu komórkowego. Następnie po wyrażeniu zgód na przetwarzanie danych osobowych oraz potwierdzeniu (bądź nie), że jesteśmy osobą zajmującą eksponowane stanowisko polityczne, możemy przejść dalej i wybrać swój login oraz ustawić hasło do serwisu bukmachera Totolotek. W kolejnym kroku możemy już założyć konto tymczasowe podając swoje imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i numer PESEL.

Konto tymczasowe w Totolotku pozwala na wpłatę środków na grę oraz zawieranie zakładów, ale przede wszystkim nie pozwala na wypłatę środków z wygranych (lub tych wpłaconych) na swoje konto bankowe. Jeśli gracz zgromadzi na swoim saldzie co najmniej 5000 zł zostanie powiadomiony przez bukmachera o konieczności dokonania pełnej rejestracji w ciągu siedmiu dni.

Aby to zrobić należy przesłać skan lub zdjęcie swojego dokumentu tożsamości oraz podać numer konta bankowego na które będą przelewane ewentualne wygrane. Pełnej rejestracji konta w Totolotku można dokonać też od razu. Po weryfikacji danych przez bukmachera (nie powinno to trwać więcej niż 30 minut) gracz może w pełni korzystać ze swojego konta.

Pierwszą rzeczą, którą musi wykonać to ustawienie czasowych i kwotowych limitów na grę. Zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem uzależnienia, więc bukmacher Totolotek dostosowując się do polskiego prawa promuje zasady odpowiedzialnej gry. Limity trzeba ustalać rozsądnie. Należy brać pod uwagę swoje możliwości finansowe oraz to, że ich podwyższenie wymaga aktywacji i bukmacher dokonuje jej od 24 godzin przy pierwszej próbie do nawet trzech miesięcy (przy trzeciej i kolejnej chęci podwyższenia).

 

Totolotek legalny bukmacher w Polsce jego strona internetowa

Bukmacher Totolotek – strona internetowa

Totolotek online umożliwia zawieranie zakładów m.in. poprzez stronę internetową www.totolotek.pl. Strona startowa atakuje nas dość sporym chaosem. Wiele banerów promocyjnych, bonusów, reklamy gier itd. Nie ma natomiast nawet skromnej wizualizacji najważniejszego, czyli oferty zakładów bukmacherskich. Dopiero gdy w nagłówku wybierzemy opcję „zakłady bukmacherskie” dostajemy to po co przyszliśmy.

W nagłówku strony możemy też wybrać inne opcje, czyli zakłady na żywo, sport wirtualny czy też przejść do sekcji zakładów piłkarskich (popularny totalizator).

Trzeba jednak przyznać, że już po wybraniu oferty (np. zakładów bukmacherskich) strona w mgnieniu oka staje się czytelna i przejrzysta. Gracz nie ma problemu z wyborem interesujących go dyscyplin (lewa część strony), szczegółowym przeglądaniem oferty (centrum strony), czy zawieraniem kuponu (prawa sekcja). Również w tym miejscu zamiast zawierać zakład przez internet możemy kliknąć w „ekupon”, a z wygenerowanym kodem pójść do punktu stacjonarnego Totolotka i tam opłacić zakład.

Na stronie internetowej bukmachera mamy też baner „sprawdź kupon”. Wpisując kod zakładu bukmacherskiego zawartego stacjonarnie możemy szybko sprawdzić czy możemy odebrać wygraną.

Strona jest utrzymywana w czarno-szarych barwach, a ciemna tonacja przełamywana jest delikatnym pomarańczowym odcieniem. Taka kombinacja na pewno nie męczy wzroku i pozwala skupić się na tym co najważniejsze.

 

Totolotek mobile – aplikacja mobilna bukmachera

Aplikacja mobilna dostępna jest do pobrania po wejściu na mobilną stronę bukmachera Totolotek. Aplikacja  na system Android nie jest możliwa do ściągnięcia poprzez oficjalny sklep Google. Dlatego pobierając aplikację Totolotek mobile na swój telefon należy wyrazić zgodę na instalację plików z nieznanych źródeł.

Aplikacja mobilna na pewno ułatwi zawieranie zakładów bukmacherskich tym, którzy nie rozstają się ze swoim telefonem. Dzięki aplikacji możemy w pełni korzystać z oferty bukmachera Totolotek. Aplikacja umożliwia zawieranie zakładów przedmeczowych, na żywo, czy na sporty wirtualne. Dzięki funkcji „match tracker” gracz może śledzić najważniejsze sytuacje w spotkaniach, które bukmacher ma w ofercie. Totolotek online udostępnia również statystki i wyniki rozegranych spotkań. Oczywiście klienci bukmachera mogą za pomocą aplikacji wpłacać środki lub wypłacać wygrane lub skorzystać z opcji „sprawdź kupon”, aby w szybki sposób skontrolować zakład zawarty w stacjonarnym punkcie bukmachera.

Aplikacja zajmuje mało miejsca w pamięci telefonu, ale jeśli ktoś nie chce jej pobierać, może korzystać ze strony mobilnej bukmachera. Jest ona równie funkcjonalna i szybka jak aplikacja mobilna Totolotka.

 

Legalny bukmacher w Polsce Totolotek i jego oferta zakładów

Zakłady bukmacherskie Totolotek – oferta kursowa

Oferta kursowa bukmachera koncentruje się przede wszystkim na sporcie. Oczywiście oferta Totolotka to też zakłady na e-sport, politykę czy te związane z finansami, ale najważniejszy jest sport.

Aby ułatwić nam przeszukiwanie oferty Totolotka bukmacher proponuje dwa  rozwiązania. Wyszukiwarkę wydarzeń (po rozgrywkach, zespołach czy zawodnikach) oraz sekcję „zakłady polecane”. Są to z reguły najczęściej typowane rozgrywki danego dnia.

Wyeksponowane są też zakłady z oferty specjalnej bukmachera Totolotek. Oferta na dziś, czyli zakłady rozpoczynające się w ciągu 24 godzin, również są bardzo łatwe do wyselekcjonowania, bo bukmacher przygotował na swojej stronie specjalny filtr czasu.

Oferta kursowa Totolotka na wydarzenia sportowe to nieco ponad 20 różnych dyscyplin. Może nie jest to liczba oszałamiająca, ale Totolotek ogranicza do minimum obecność w ofercie sportów uznawanych w Polsce za niszowe. Jednym z nielicznych przykładów może być Pesapallo. Sport w naszym kraju nieznany, ale ta przypominająca baseball konkurencja, jest uznawana w Finlandii za jeden ze sportów narodowych.

Piłka nożna, hokej na lodzie, koszykówka czy inne sporty drużynowe to wiodące sporty w ofercie bukmachera Totolotek. Oferta firmy nie może pomijać tenisa, kolarstwa czy sportów walki lub motorowych.

Patrząc tylko na piłkę nożną gracz może zawrzeć zakład na blisko 150 różnych rozgrywek. Najpopularniejsze ligi, najwyższe klasy rozgrywkowe, te niższe jak i piłka amatorska. Kibice mogą obstawiać zakłady na ligi rozgrywane nie tylko w Europie czy Ameryce. Oczywiście nie może zabraknąć oferty na spotkania pucharowe zarówno w poszczególnych krajach jak i kontynentalnych. Totolotek oferuje również zakłady na spotkania reprezentacji krajowych.

Bardzo podobnie (choć na nieco mniejszą skalę) wygląda oferta Totolotka na inne sporty drużynowe. Fani tenisa również nie będą zawiedzeni, bo znajdą w Totolotku wszystkie najważniejsze turnieje rozgrywane w danym tygodniu.

Oferta Totolotka online to możliwość nie tylko stawiania zakładów na konkretne rozstrzygnięcie. Gracz może postawić swoje środki na od kilku do nawet ponad stu dodatkowych zakładów związanych z pojedynczym wydarzeniem. To możliwość gry np. na handicapy, strzelców bramek, wygranych w konkretnych gemach itd.

Obstawianie tak szczegółowych zakładów ułatwione jest dzięki ofercie na żywo. Niemal każde wydarzenie z oferty przedmeczowej bukmachera jest również dostępne w takiej formie. Mając świadomość tego jak wygląda dane spotkanie zdecydowanie łatwiej jest wytypować np. w zakładach piłkarskich kto zdobędzie następnego gola czy wykona rzut rożny. Zakłady live to też łatwa możliwość sprawdzenia jakie są aktualne wyniki interesujących nas spotkań.

W ofercie Totolotka jest też miejsce dla sportów wirtualnych. Są to rozgrywki wzorowane na prawdziwych wydarzeniach, ale ich wynik jest generowany przez algorytm. Gracz ma możliwość korzystania ze statystyk i na ich podstawie może typować wyniki. Spotkanie trwa z reguły mniej niż minutę, na bieżąco można je śledzić na ekranie komputera lub telefonu, a wyniki i wygrane rozliczane są natychmiast. Dzięki temu dziennie można zagrać setki razy.

 

Totolotek Zakłady Bukmacherskie – rodzaje zakładów

Totolotek w swojej ofercie ma kilka rodzajów zakładów. Po pierwsze są to zakłady proste, złożone z pojedynczego typu. Wystarczy kliknąć na odpowiedni kurs z oferty Totolotka, wybrać stawkę i zawrzeć zakład lub wybrać opcję „ekupon” i opłacić go w punkcie stacjonarnym Totolotka.

Podobnie funkcjonują zakłady wielozdarzeniowe, ale jak mówi ich nazwa składają się z wielu spotkań (tzw. kupon akumulowany).

Totolotek umożliwia również zawieranie zakładów bukmacherskich tzw. systemami. Pozwalają one na typowanie wydarzeń z oferty Totolotka z możliwością popełnienia błędów, nie tracąc przy tym prawa do wygranej.

Każdy system zawiera określoną liczbę kombinacji, czyli liczbę zakładów prostych. Dla przykładu. Wybieramy trzy pozycje z oferty Totolotka, czyli do dyspozycji gracz ma zakłady 1z3 (trzy kombinacje i dwa możliwe błędy) i 2z3 (sześć kombinacji i jeden możliwy błąd).

Totolotek ma też w swojej ofercie zakłady systemowe – blokowe. Istotą tego systemu jest tworzenie bloków (od A do L) złożonych z kilku wydarzeń. Dalej zasady są analogiczne jak w systemie prostym. W zależności od ilości bloków wybieramy system jaki chcemy zagrać, a algorytm wylicza nam możliwe kombinacje. Wygrana w systemie blokowym z reguły jest dużo wyższa niż w systemie prostym.

Do obu systemów  gracz może dobrać też „pewniaki”. Oczywiście takie wydarzenia będą dodawane do każdej kombinacji, więc wszystkie „pewniaki” muszą zostać pozytywnie rozliczone, aby kombinacje w ogóle mogły być przez bukmachera  brane pod uwagę. Dokładne tabele systemów i przykłady stawek są dostępne na stronie Totolotka.

To co odróżnia Totolotka od większości bukmacherów to możliwość grania „zakładów piłkarskich”. Inaczej mówiąc jest to typowanie konkretnych zestawów złożonych z 13 meczów.  W ofercie Totolotka znajdują się trzy zestawy: liga polska, liga angielska i ligi inne. Zakład polega na wytypowaniu wyników wszystkich 13 meczów z wybranego zestawu. Przy każdym zestawie możemy sprawdzić aktualną kumulację (minimum 10 tys. zł.). Aby brać udział w podziale wygranej należy poprawnie wytypować co najmniej dziesięć spotkań.

Natomiast w zakładach Toto-Gol gracz może wybrać mecze z trzech zestawów po sześć spotkań, ale w tym przypadku musi wytypować ile dane drużyny strzelą bramek (0,1,2 czy więcej). Wygraną gwarantują co najmniej trzy poprawnie wytypowane wyniki.

Zarówno Toto-Liga jak i Toto-Gol to dla wielu graczy podróż sentymentalna, gdyż w Polsce były one dostępne zanim na rynku pojawiły się firmy bukmacherskie.

 

Bonus powitalny w Totolotek za założenie konta

Zakłady Bukmacherskie Totolotek – bonus powitalny

Totolotek bonus powitalny przyznaje nowym graczom, którzy właśnie dokonali rejestracji. Trzeba pamiętać, że promocje są ofertami czasowymi i ich wielkość, a także warunki ich otrzymania mogą się zmieniać. Totolotek bonus udziela najczęściej w wysokości pierwszego depozytu gracza tzn. na saldzie bonusowym pojawi się tyle samo środków co na saldzie głównym. Wygrane z konta bonusowego automatycznie zapisywane są na saldzie głównym.

Jednak uwaga, aby móc wypłacić środki bonusowe Totolotek wymaga obrotu zarówno depozytem jak i przyznanym bonusem. Najczęściej bukmacher wymaga trzykrotnego obrotu kwoty (bonus+depozyt) po kursie nie mniejszym niż 2,0. Dopiero gdy spełnimy ten warunek będziemy mogli wypłacić wygrane za kupony zagrane ze środków bonusowych.

Na podobnych zasadach działają również „darmowe zakłady” przyznawane przez Totolotka. Bukmacher, często w zamian za rejestrację, oferuje tzw. freebeta, czyli zakład na który dostajemy od bukmachera środki. Przyznawany jest w różnej wysokości (z reguły nie więcej niż 20 zł). Podobnie jak bonus oferta freebet podlega obrotowi.

 

Bukmacher Totolotek – kod promocyjny

Kod promocyjny Totolotka działa z reguły przy rejestracji konta gracza, więc tylko raz. Kod promocyjny Totolotek przygotowuje wspólnie z partnerami. Gdzie można znaleźć kod promocyjny? Totolotek umieszcza kod na stronach internetowych związanych z zakładami bukmacherskimi, ulotkach czy też w serwisach zajmujących się promocjami. Kod promocyjny z reguły zwiększa bonus powitalny gracza. Jeśli korzystamy ze specjalnego linku, umieszczonego na stronie internetowej partnera bukmachera, to przeniesie on nas automatycznie na stronę bukmachera Totolotek. Kod promocyjny należy wpisać tam w odpowiednie miejsce w formularzu.

 

Totolotek Zakłady Bukmacherskie – wpłaty i wypłaty

Totolotek gwarantuje szybkie i bezpieczne wpłaty na konto graczy poprzez doładowanie konta za pośrednictwem przelewów bankowych z ponad 30 różnych banków działających na terenie Polski. Firma korzysta z pośrednictwa Dotpay i Tpay. Klienci Totolotka mogą przelać pieniądze na swoje konto również przy pomocy platformy Skrill, kart MasterCard, Visa czy Paysafecard. Wpłaty odbywają się całodobowo i z reguły gracze nie muszą czekać na zaksięgowanie środków na swoim koncie dłużej niż minutę.

Wypłaty środków zgromadzonych na koncie dokonywane są w dni robocze o godzinie 12:00. Bukmacher Totolotek zapewnia, że wnioski o wypłatę złożone do godziny 10:00 zostaną zrealizowane tego samego dnia, a po godzinie 10:00 zostaną zrealizowane w najbliższym dniu roboczym. Trzeba pamiętać, że wypłata odbywa się tylko i wyłącznie na konto podane podczas rejestracji. Zarówno wpłaty jak i wypłaty przeprowadzane są bez prowizji.

 

Bukmacher Totolotek – godziny otwarcia punktów stacjonarnych

Totolotek przez internet przyjmuje większość swoich zakładów. Według szacunków polscy bukmacherzy już ok. 70 % kuponów przyjmują tą drogą. Jednak Totolotek punkty stacjonarne prowadzi w całej Polsce. Ma ich ok. 270. W większości z nich jest możliwość dokonywania płatności kartą, połączenia się z internetem za pomocą sieci wi-fi, a także zagranie w Lotto (przypominamy, że właściciele marki Totolotek i Lotto nie są powiązani).

W wyszukiwarce na swojej stronie internetowej bukmacher podał adresy wszystkich swoich punktów stacjonarnych. Niestety nie ma konkretnych godzin w których są one czynne.

Kiedy możemy zatem stacjonarnie zagrać u bukmachera Totolotek? Godziny otwarcia kształtują się następująco:

poniedziałek: 10:00-18:00,

wtorek-piątek: 09:30-19:30,

sobota: 09:30-18:30,

niedziela: 09:30-16:30 (*wybrane punkty do 18:30).

Są to przybliżone dane i dokładne godziny otwarcia punktów stacjonarnych Totolotka znajdziemy na miejscu.

W puntach stacjonarnych każdy gracz może opłacić „ekupon”, odebrać wygrane (również z zakładów zawartych w innych punktach stacjonarnych), skorzystać z opcji „sprawdź kupon”, zapoznać się z wynikami czy statystykami wszystkich meczów z oferty bukmachera Totolotek. Punkty to też miejsce gdzie można zarejestrować swoje konto internetowe. Należy wypełnić odpowiedni formularz, który dostępny jest w lokalu bukmacherskim, oraz okazać dowód pracownikowi punktu Totolotka.

 

Pomoc skorzystaj z kontaktu experta w Totolotek

Totolotek Zakłady bukmacherskie – kontakt

Gracze, którzy mają wątpliwości co do zasad gry, zakładania konta, czy mają każde inne pytanie związane z działalnością bukmachera mogą uzyskać odpowiedź na wiele sposobów.

Po pierwsze jest to bezpośredni kontakt z pracownikiem bukmachera w punktach stacjonarnych Totolotka. Po drugie do dyspozycji klientów Totolotka jest infolinia (nr tel. 22 321 03 40). Linie otwarte są według następującego harmonogramu: poniedziałek 10:00-20:00; wtorek-piątek 9:30-20:00; sobota i niedziela 9:30-20:00.

Z pracownikiem Totolotka można też skontaktować się za pomocą czatu dostępnego na stronie internetowej bukmachera oraz za pomocą adresu e-mail: pomoc@totolotek.pl.

Trzeba też dodać, że Totolotek online publikuje bardzo obszerny dział „pomoc”. W nim znajdziemy dość szeroko wyjaśnione ważne aspekty zawierania zakładów bukmacherskich.

 

Totolotek – bukmacher partnerem sportu

Zakłady bukmacherskie Totolotek obecne są też na arenach sportowych. W 2017 roku Totolotek został partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej przy organizacji rozgrywek o Puchar Polski. W 2019 roku umowa została przedłużona, a Totolotek został sponsorem tytularnym „Turnieju Tysiąca Drużyn”.

Znacznie wcześniej, bo już w 2014 roku, Totolotek związał się z Lechią Gdańsk. Bukmacher został oficjalnym sponsorem klubu z polskiej ekstraklasy piłkarskiej. Natomiast w 2018 roku Totolotek zawarł partnerską umowę z amatorskim KTS Weszło.

Totolotek ma też swoje miejsce w halach koszykarskich i siatkarskich. W 2016 roku bukmacher został głównym sponsorem koszykarskiej sekcji Legii Warszawa, a w 2018 roku podobną umowę zawarł ze Skrą Bełchatów – najbardziej utytułowanym klubem siatkarskim w Polsce w XXI wieku.

W 2016 roku Totolotek podpisał sponsorski kontrakt z serwisem EkstraStats. To portal na którym publikowane są szczegółowe statystyki z polskiej ekstraklasy piłkarskiej.