STS

Ocena redakcji:

  • Bonus startowy do 1.660 zł
  • Kod promocyjny: MAKSYMALNYBONUS - wpisz podczas rejestracji
  • Liczne promocje dodatkowe
  • Szybkie dokonywanie wpłat

STS, czyli Star-Typ Sport, to jedna z najdłużej działających na polskim rynku firm bukmacherskich. Spółka powstała w 1997 roku i od tego czasu dość mocno zaznaczyła się w świadomości graczy. Szczególnie starsi klienci pamiętają o tym, że swego czasu „puścić STS-a” było synonimem zawarcia zakładu bukmacherskiego i nie ważne było tak naprawdę u którego bukmachera się grało.

STS, firma prowadzona przez rodzinę Juroszków, jest niezaprzeczalnym liderem rynku bukmacherskiego w Polsce. W 2018 roku do STS należało aż 47 proc. obrotu bukmacherskiego w Polsce. Drugi na liście był bukmacher Fortuna z 34 proc. udziałem w rynku. Tak wynika z szacunków Stowarzyszenia Graj Legalnie. Według stowarzyszenia w 2018 roku obroty bukmacherów wynosiły ok. 5 mld. zł.  Z danych wynika zatem, że bukmacher STS miał w 2018 roku obrót na poziomie ok. 2,4 mld zł.

Obrót wszystkich firm bukmacherskich na poziomie 5 mld. zł to aż trzy razy więcej niż w 2016 roku, czyli przed wejściem w życie nowelizacji ustawy hazardowej. Obowiązujące od 2017 roku zmiany w przepisach utrudniły działanie w Polsce firm bukmacherskich, które nie mają koncesji wydawanej przez Ministerstwo Finansów.

STS prowadzi zakłady bukmacherskie w ok. 430 punktach stacjonarnych w całym kraju (tylko bukmacher Fortuna ma ich więcej, bo ok. 600), poprzez swoją stronę internetową www.sts.pl oraz aplikację mobilną.

 

Otwórz konto w STS legalnego bukmachera w Polsce

STS zakłady bukmacherskie – rejestracja konta

Każdy bukmacher, aby działać w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, wymaga od swoich klientów założenia specjalnego konta. Tylko rejestracja na stronie bukmachera umożliwia zawieranie zakładów bukmacherskich STS przez internet. Bukmacher STS proponuje swoim graczom dwa rodzaje konta: tymczasowe i stałe.

Konto tymczasowe (na stronie STS „klikamy” w „załóż konto” lub „szybka rejestracja”) umożliwia zawieranie zakładów z oferty STS zaraz po przejściu uproszczonej rejestracji w STS. Bukmacher w tej procedurze wymaga od swoich klientów podania adresu e-mail, hasła, którego będzie używał na stronie, numeru telefonu (przyjdzie na niego weryfikacyjny SMS). Następnie musimy podać imię i nazwisko, narodowość i jeśli posiadamy polskie obywatelstwo to numer PESEL. W ciągu kilkunastu sekund, po zaznaczeniu odpowiednich oświadczeń (o pełnoletniości i prawdziwości danych) i kliknięciu w zarejestruj, konto tymczasowe w STS zostanie aktywowane.

Bukmacher STS wprowadził jednak kilka znaczących restrykcji w działaniu konta tymczasowego. Co prawda gracz może zawierać zakłady bukmacherskie z oferty STS, jednak należy pamiętać, że sumaryczny limit stawek wynosi 5000 zł. Gracz może też skorzystać z oferty bonusowej i ma do dyspozycji pełny wachlarz sposobów wpłaty na swoje konto.

Jednak uwaga. Korzystając z tymczasowego konta w STS nie możemy wypłacać swoich środków.  Możliwość przelania swoich pieniędzy z wygranych bądź swoich wpłat z powrotem na konto w banku istnieje tylko i wyłącznie po przejściu pełnej weryfikacji.

Aby nasze konto w STS nie było tymczasowe należy uzupełnić kilka istotnych informacji, których początkowo nie musieliśmy podawać podczas procedury rejestracji konta w STS. Chodzi przede wszystkim o podanie numeru konta bankowego, adresu zamieszkania, swojego pseudonimu i zweryfikowanie adresu e-mail.

Najważniejszą częścią pełnej rejestracji jest przesłanie zdjęcia lub skanu swojego dowodu tożsamości. Jak zapewnia bukmacher STS proces weryfikacji danych nie powinien być dłuższy niż 15 minut. Od momentu, gdy dane klienta zostaną pozytywnie zweryfikowane w systemie STS, gracz może już korzystać z konta bez pierwotnych ograniczeń.

Nie oznacza to jednak gry bez żadnych barier. Każdy klient bukmachera STS musi ustawić swoje limity zarówno dzienne jak i miesięczne. Gracz musi ustawić granice zarówno jeśli chodzi o przeznaczone środki na obstawianie zakładów bukmacherskich, ale też czas, który spędza na stronie bukmachera STS. Wyboru należy dokonać odpowiedzialnie. Każde podwyższenie limitów wiąże się z z wydłużeniem ich aktywacji. Przy pierwszym podwyższeniu są to 24 godziny,  przy drugim – siedem dni, a przy trzecim i kolejnym są to trzy miesiące.

Zmniejszenie limitów na grę u bukmachera STS za każdym razem aktywowane jest natychmiast. Do tego każdy klient może zawiesić swoje konto STS na 24 godziny lub „samowykluczyć” się z gry w STS na trzy miesiące. Decyzja ta jest nieodwołalna, a trzeba pamiętać, że jeden gracz może mieć tylko jedno konto STS. Obostrzenia wynikają z wymogów ustawodawcy, ale też polityki tzw. odpowiedzialnej gry samego bukmachera.

 

STS zakłady bukmacherskie – strona internetowa

Gdy już przejdziemy procedurę aktywacji naszego konta gracza możemy zacząć w pełni korzystać ze strony STS. Opinie o niej tak naprawdę mogą być tylko pozytywne, bo bukmacher zrobił wiele, aby strona była czytelna, przejrzysta i miała wszystko co niezbędne dla każdego gracza. Strona internetowa www.sts.pl utrzymana jest w barwach bukmachera. Widzimy zatem  niebieskie tło (wpadające w szarość), pomarańczowe wstawki i oczywiście białą czcionkę. Daje to bardzo przyjazny dla oczu efekt.

Oczywiście dalej nie ma większych niespodzianek. W nagłówku strony STS możemy wybrać to jakie zakłady bukmacherskie  nas interesują. Czy tradycyjne przedmeczowe zakłady bukmacherskie, zakłady live, sporty wirtualne czy e-sport.  Nieco niżej możemy w szybki sposób przejść do płatności, sprawdzić aktualne bonusy w STS, wyniki na żywo czy statystki oraz sprawdzić gdzie są najbliższe punkty stacjonarne STS. Jest też wyszukiwarka wydarzeń (po nazwie klubu bądź nazwisku gracza).

W lewej części strony STS mamy banery z polecanymi przez bukmachera wydarzeniami. Są to z reguły najciekawsze ligi bądź turnieje, które odbywają się danego dnia. Nieco niżej mamy już dostęp do pełnej oferty bukmachera STS z podziałem na poszczególne dyscypliny, które z kolei podzielone są na rozgrywki w konkretnych krajach.

Strona startowa bukmachera STS w swoim centrum wyświetla graczom aktualnie rozgrywane wydarzenia z oferty live. Niżej jest też kolejny wybór bukmachera i prezentacja najlepszych jego zdaniem zakładów czy szybkie przejście na najbliższe piłkarskie zakłady bukmacherskie z oferty bukmachera STS.

To właśnie w centrum strony wyświetlają nam się kursy, po tym jak z banerów po lewej stronie wybierzemy konkretne wydarzenia np. z turnieju tenisowego bądź z rozgrywek piłkarskich w danym kraju.

Prawa część strony to przede wszystkim wizualizacja naszego kuponu. Po wyborze konkretnych spotkań z oferty kursowej STS to tam możemy skorygować swój wybór, określić stawkę i ostatecznie zatwierdzić kupon. Możemy też wybrać jaki rodzaj zakładu bukmacherskiego nas interesuje: singiel, akumulowany czy zakład kombinacyjny.

Resztę prawej części strony internetowej bukmachera STS stanowią banery promocyjne firmy. Jest tam też sekcja „sprawdź kupon”, gdzie po wpisaniu odpowiedniego numeru, możemy szybko dowiedzieć się czy możemy odebrać wygraną z kuponu zawartego w punkcie stacjonarnym.

 

Aplikacja na telefon legalnego bukmachera STS w Polsce

STS mobile – aplikacja na telefony

STS aplikacja mobilna jest do pobrania z mobilnej strony bukmachera m.sts.pl.  Aplikacja mobilna dostępna jest dla systemu Android oraz dla posiadaczy telefonów Apple. Po zalogowaniu się do STS mobile  możemy skorzystać z pełnej oferty bukmachera. Aplikacja STS umożliwia nam zawieranie zakładów przedmeczowych, zakładów live, na e-sport czy sport wirtualny. Poprzez aplikację STS możemy też wpłacać czy wypłacać pieniądze. Sprawdzić statystyki wszystkich meczów z oferty STS, wyniki na żywo lub to czy nasz kupon zawarty w punkcie stacjonarnym jest wygrany. Aplikacja mobilna umożliwia również oglądanie transmisji spotkań z oferty bukmachera. Jednym zdaniem –  aplikacja mobilna STS oferuje wszystko to co strona internetowa bukmachera STS. Opinie o aplikacji mobilnej podwyższa to, że zajmuje niewiele pamięci telefonu i ułatwia szybkie zawieranie zakładów bukmacherskich z oferty STS.

Bukmacher STS – oferta kursowa

Oferta STS na zakłady bukmacherskie należy do tych najbogatszych na polskim rynku. Oferta STS na zakłady sportowe składa się z ok. 25 różnych dyscyplin sportowych. Najpełniejsza jest oczywiście jeśli chodzi o najpopularniejsze wśród polskich graczy sporty jak piłka nożna, koszykówka, tenis czy hokej na lodzie.

Gdy wybierzemy z oferty STS zakłady na piłkę nożną mamy do dyspozycji rozgrywki krajowe z ponad 50 najwyższych lig. Do tego w przypadku wielu krajów mamy do dyspozycji niższe ligi. W Polsce od ekstraklasy do trzeciej ligi. W Anglii są to rozgrywki nawet piątej ligi czy piłki amatorskiej. Oczywiście w ofercie STS nie może zabraknąć rozgrywek międzynarodowych, europejskich czy krajowych pucharów oraz piłki młodzieżowej.

Bardzo podobnie traktowane są wszystkie inne dyscypliny drużynowe, a w tych indywidualnych do dyspozycji graczy są wszystkie najważniejsze turnieje.

Żużel, sporty walki lub sporty motorowe również nie są traktowane po macoszemu. Tak naprawdę oferta STS zadowoli kibiców niemal wszystkich transmitowanych w Polsce dyscyplin sportowych, bo kolarstwo czy snooker, które mają w Polsce wielu fanów, również można obstawiać u bukmachera STS.

Oferta na sporty niszowe (jak np. unihokej) jest jednak nieco mniejsza niż u innych bukmacherów, u których możemy znaleźć takie sporty jak Netball czy Hurling. Brak oferty STS na takie wydarzenia trudno jednak uznawać za wielką wadę bukmachera. W STS znajdziemy też ofertę na wydarzenia z kategorii rozrywka czy polityka.

Przy większości zakładów bukmacherskich z oferty STS gracz ma do wyboru coś więcej niż określenie rozstrzygnięcia danego wydarzenia. Na każde zdarzenie ze swojej oferty bukmacher przygotował od kilku do nawet ponad stu dodatkowych zakładów. Dostępne są różnego rodzaje handicapy, możemy postawić ile padnie goli w konkretnym przedziale czasowym, ile będzie gemów w meczu tenisowym, a to przecież tylko niewielki wycinek możliwości zawarcia zakładu bukmacherskiego w STS.

 

Zakłady E-sportowe w STS u jednego z legalnych bukmacherów w Polsce

Bukmacher STS – e-sport i sport wirtualny

STS zakłady bukmacherskie proponuje również na e-sport oraz sporty wirtualne. Przypomnijmy, że e-sport są to prawdziwe rozgrywki turniejowe w grach komputerowych. Wśród tych najpopularniejszych jest piłkarska FIFA, Counter Strike, DOTA2 czy League of Legends i m.in. te rozgrywki możemy obstawiać u bukmachera STS.

Sport wirtualny to natomiast rozgrywki generowane przez algorytm komputerowy. W STS gracze mają dyspozycji wirtualne rozgrywki tenisowe, piłkarskie i koszykarskie. STS udostępnia graczom statystyki na podstawie których można oszacować siłę ekip. Po obstawieniu mecz można śledzić na ekranie komputera bądź w aplikacji mobilnej bukmachera STS. Wirtualne spotkanie trwa z reguły kilkadziesiąt sekund, dlatego dziennie każdy gracz może zawszeć nawet ponad sto zakładów.

 

STS zakłady bukmacherskie – „na żywo”

STS online oferuje swoim graczom również zakłady live. To coraz bardziej popularna forma zawierania zakładów bukmacherskich STS. Live w ofercie bukmachera ma ważną rolę i gracze mogą na żywo obstawiać niemal wszystkie zakłady, które bukmacher ma w swojej ofercie przedmeczowej.

Pomocna w tym jest też STS TV. To podstrona bukmachera na której udostępnia transmisje z wydarzeń sportowych. Wystarczy być jedynie zalogowanym na stronie bukmachera i mamy dostęp do ok. dwóch tysięcy (według zapewnień bukmachera) transmisji z wydarzeń sportowych miesięcznie. STS TV transmituje m.in. rozgrywki tenisowe, piłkarskie, siatkarskie czy koszykarskie. Co do zasady w STS TV nie obejrzymy jednak najważniejszych wydarzeń sportowych. Natomiast są od tego wyjątki. STS TV przeprowadza transmisję m.in. z rozgrywek NBA czy NHL oraz jednej z najlepszych lig piłkarskich świata – hiszpańskiej La Liga.

STS TV ma jednak swoje ograniczenia. Klienci bukmachera STS transmisję mogą oglądać tylko na małej części ekranu.

Jednak mimo tego STS TV na pewno sprawia, że oferta „live” bukmachera ma więcej sensu. Gracze mogą śledzić transmisję i analizować na bieżąco sytuację nie tylko w rozgrywkach powszechnie transmitowanych w telewizji, ale także nieco bardziej niszowych rozgrywek z oferty STS.

 

STS zakłady bukmacherskie – rodzaje zakładów

Bukmacher STS daje swoim graczom większą możliwość zawierania różnych rodzajów zakładów bukmacherskich niż większość firm. Oczywiście każdy klient może zawrzeć zakład bukmacherski SOLO (czyli pojedyncze wydarzenie), AKO (tzw. akumulowany, czyli od dwóch do stu wydarzeń) oraz MAXIKOMBI.

MAXIKOMBI jest zakładem systemowym STS. Bukmacher umożliwia typowanie z możliwością popełnienia błędu np. w systemie składającym się z 13 grup mamy możliwość popełnienia od jednego do 12 błędów. Co oznacza, że w systemie 6 z 13 możemy popełnić maksymalnie siedem błędów, aby otrzymać wygraną.

STS przygotował dwa rodzaje zakładów systemowych. Jest to kupon rozpisowy tj. każdy pojedynczy zakład jest osobną grupą i po wybraniu zakładów z oferty STS każde spotkanie zostanie automatycznie przydzielone do oddzielnej grupy.

Natomiast kupon blokowy w STS składa się z różnych kombinacji zakładów AKO.  Każdy z nich jest oddzielną grupą. Każda grupa może składać się z różnej ilości spotkań z oferty STS, natomiast wszystkie mecze z danej grupy muszą zostać poprawnie wytypowane, jeśli kupon ma być pozytywnie rozliczony przez bukmachera.

Gracz może też zawrzeć na swoim kuponie dodatkową grupę „pewniaków”. Grupa „pewniaków” podnosi wysokość wygranej, bo każda kombinacja wymnażana jest przez kurs „pewniaków”. Ale uwaga. Każdy „pewniak” musi być poprawnie wytypowany. Jeśli chodź jeden z nich będzie nietrafiony to cały zakład jest przegrany. Nawet jeśli wszystkie pozostałe grupy w pełni trafimy.

Pełne zasady zakładów MAXIKOMBI, jak i kombinacje stawek dostępne są na stronie www.sts.pl oraz rozpisane są w momencie, gdy chcemy zawrzeć taki zakład.

Kolejną możliwością dla graczy bukmachera STS jest zawarcie tzw. bezpiecznego zakładu bukmacherskiego. Jest to zakład AKO, na którym gracz może popełnić jeden błąd. Obowiązuje on na kupony na których kurs ogólny wynosi minimum 175, a każde spotkanie ma kurs nie większy niż 2,00. Stawka maksymalna takiego zakładu bukmacherskiego to 250 zł.

Taki kupon zostanie pozytywnie rozliczony nawet w przypadku jednego błędu (o ile przy zawieraniu zakładu bukmacherskiego oznaczymy go jako bezpieczny zakład).

 

Kod promocyjny w STS Polskiego legalnego bukmachera

Zakłady bukmacherskie STS – kod promocyjny

Bukmacher STS dla wszystkich swoich klientów przygotowuje pulę bonusów i kodów promocyjnych. STS bonus oferuję m.in. nowym klientom. Oferty bonusowe są jednak czasowo ograniczone, dlatego mogą one się nieco różnić. Standardowy bonus STS dla nowych graczy to z reguły wpłacenie na konto bonusowe przez STS równowartości pierwszej wpłaty. Bonus STS przyznaje jednak pod pewnymi warunkami. Gracze muszą taki bonus obrócić po określonym kursie (najczęściej ok 2,0) i określoną ilość razy (ok. trzy obroty). Ale uwaga, bukmacher STS do obrotu zalicza tylko wygrane zakłady bukmacherskie.

Dopiero gdy spełnimy te warunki bonus STS jest rozliczany pozytywnie i możliwy do wypłaty. STS bonus przyznaje również w postaci darmowych zakładów. Każdy nowy gracz może liczyć na pewną pulę środków (ok. 20 zł) na zakłady bez konieczności dokonywania wpłaty. Bonus STS w postaci zakładów darmowych również podlega warunkom obrotu i minimalnych kursów.

Natomiast kod promocyjny STS przygotowuje wspólnie ze swoimi partnerami. Kod promocyjny STS uprawnia z reguły do podwyższenia wspomnianych bonusów. Kod promocyjny STS znajdziemy na stronach internetowych partnerów bukmachera, na ulotkach w punktach stacjonarnych czy w mediach społecznościowych związanych z STS. Kod promocyjny należy wpisać w odpowiednim miejscu w formularzu rejestracyjnym lub skorzystać z linku podanego na stronie partnera.

 

Bukmacher STS – wpłaty i wypłaty

Bukmacher STS współpracuje z kilkoma serwisami, które obsługują bezpieczne płatności internetowe np. PayU, Dotpay, Tpay.com. Po wybraniu swojego banku w kilka minut przejdziemy cały proces dokonywania wpłaty na swoje konto w STS. Bukmacher uznaje również wpłaty za pomocą kart VISA czy MasterCard, a także Skrilla, Netellera, Paysafecard czy gotówką w najbliższym punkcie stacjonarnym bukmachera. W tym wypadku należy podać pracownikowi login do konta STS online i w celach weryfikacji wybrane cyfry numeru PESEL.

Nie ma minimalnej kwoty wpłaty (jedynie możliwe są ograniczenia pośredników). Warto pamiętać, że minimalna opłata za kupon w STS to dwa złote.

Wypłaty STS zleca średnio co 15 minut i są realizowane bez prowizji w godzinach od 10:00 – 24:00. Bukmacher zapewnia, że jeśli mamy konto któregoś z banków: PKO BP, mbank, ING, BZ WBK, Alior Bank, Orange Finanse, T-mobile, Get In Bank lub Noble Bank, to przelew powinien zostać zaksięgowany na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. W przypadku pozostałych banków zwykle dociera w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych.

 

Bukmacher STS: Godziny otwarcia punktów stacjonarnych

Dla firmy bukmacherskiej STS przyjmowanie zakładów w punktach stacjonarnych to nadal ważna część działalności. Mimo tego, że właściciele firmy podkreślają, że już ok 80 proc. obrotów ich firmy przypada na grę online, w szczególności poprzez rozwiązania mobilne i aplikację, to firma nadal rozwija sieć punktów STS. W tym momencie firma prowadzi ok.  430 lokali bukmacherskich, ale akurat w tym  wypadku musi uznać wyższość konkurencyjnej Fortuny, która posiada ok. 600 punktów stacjonarnych. STS punkty posiada zarówno w największych miastach kraju jak i mniejszych (z reguły powiatowych). Lokalizacja punktów STS jest z reguły bardzo korzystna dla graczy. Są to centra miast lub inne ważne dla lokalnej społeczności miejsca (w tym centra handlowe czy dworce).

Kiedy możemy stacjonarnie zagrać u bukmachera STS? Godziny otwarcia kształtują się następująco:

poniedziałek: 9:00 – 18:00,

wtorek: 9:00 – 20:00,

środa: 9:00 – 20:00,

czwartek: 9:00 – 20:00,

piątek: 9:00 – 20:00,

sobota: 9:00 – 20:00,

niedziela: 9:00 – 18:00.

Ale uwaga podane godziny są przybliżone. Godziny otwarcia STS ustala konkretnie dla danego punktu stacjonarnego. Dokładne godziny otwarcia STS publikuje na swojej stronie internetowej www.sts.pl. Znajdziemy tam wyszukiwarkę zarówno najbliższego punktu jak i to gdzie znajdziemy punkt STS w wybranej miejscowości. Na stronie internetowej dowiemy się też tego jak jest urządzony konkretny lokal STS. Punkty co do zasady wyposażone są w telewizory na których możemy oglądać transmisję zawodów sportowych lub sportów wirtualnych, terminale do płatności kartą i klimatyzację. Czy dany punkt posiada te udogodnienia dowiemy się właśnie z wyszukiwarki.

W punktach stacjonarnych sprawdzimy bieżącą ofertę bukmachera STS, ale też zapoznamy się ze statystykami. Każdy gracz może sprawdzić kupon STS, wyniki na żywo lub już zakończonych spotkań.

Lokale bukmacherskie mogą być też przydatne dla tych, którzy analizują spotkania w domu przed ekranem komputera czy telefonu, ale sam zakład bukmacherski chcą zawrzeć w punkcie stacjonarnym. Gracz może z internetowej oferty STS wybrać wydarzenia, które chce postawić, ale na końcu zamiast opłacić kupon przez internet, może wybrać opcję „e-kupon”. System generuje specjalny kod z którym należy się udać do punktu bukmacherskiego. Pracownik STS przyjmuje taki zakład bukmacherski i po opłaceniu wręcza nam kupon. Są co najmniej dwa plusy takiego rozwiązania. Klient chce zagrać swój zakład bukmacherski za gotówkę oraz to, że kupon jest anonimowy. Nie musimy mieć bowiem konta gracza, aby zagrać stacjonarnie. Co prawda pracownik STS może poprosić nas o okazanie dokumentu tożsamości, aby sprawdzić czy skończyliśmy 18 lat, jednak nie może naszych danych spisywać.

Niestety, w punkcie bukmacherskim STS nie możemy przejść przez procedurę rejestracji swojego konta internetowego, co mają w swojej ofercie inni bukmacherzy.

 

 

Kontakt z działem obsługi u legalnego bukmachera w Polsce STS

Zakłady bukmacherskie STS – kontakt

Gracze, którzy korzystają głównie z internetu przy zawieraniu zakładów bukmacherskich, mogą na kilka sposobów skontaktować się z firmą bukmacherską STS. Kontakt możliwy jest m.in. poprzez czat. Pracownicy STS na bieżąco w formie dialogu odpowiadają na wątpliwości graczy. Z reguły czas oczekiwania na rozmowę nie jest długi (ok. dwie minuty), jednak czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać nieco dłużej. Ważne jest, żeby nie zamykać wtedy zakładki w przeglądarce na której uruchomiliśmy chat z pracownikiem STS. Gdy nadejdzie nasza kolej zostaniemy poinformowani o tym sygnałem dźwiękowym.

Do dyspozycji klienci STS mają również formularz kontaktowy. W tym drugim wypadku odpowiedzi na nasze pytania przyjdą na podanego maila. Klienci STS mogą również znaleźć rozwiązania swoich problemów w rozbudowanym dziale „pomoc”. Znajdują się tam odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania.

 

Bukmacher STS – światowa ekspansja

Właściciele zakładów bukmacherskich STS na początku lutego 2019 roku poinformowali o kolejnym kroku, który zamierzają wykonać. Bukmacher, który w Polsce ma blisko połowę rynku zakładów bukmacherskich (stan na koniec 2018 roku) uznał, że w naszym kraju trudno będzie już w znaczącym stopniu uszczknąć jeszcze coś z bukmacherskiego tortu. Rodzina Juroszków nie zaskoczyła, więc informacją, że bukmacher STS wchodzi na europejski rynek.

– Zaczynamy działać w Europie. To początek ekspansji i pewnie jeden z najważniejszych momentów w mojej życiowej karierze. Stajemy się dostępni w kilkunastu krajach Europy, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Niemczech – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Mateusz Juroszek, prezes STS.

Do Wielkiej Brytanii i Niemiec należy dopisać też takie kraje jak  Norwegia, Islandia, Luksemburg, Słowenia, Andora, San Marino, Gibraltar, Malta czy Łotwa, w których od lutego 2019 roku można już zawrzeć zakład bukmacherski pod marką STS.

– Myśleliśmy o tym od kilku lat. Chcieliśmy wejść na rynki, na których jest dużo Polaków, bardzo dobrze znających naszą markę – dodawał prezes bukmachera STS. Bukmacher liczy więc na dobre wyniki przede wszystkim w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Norwegii gdzie polska emigracja jest bardzo liczna.

Bukmacherowi zależy też na tym, aby marka STS była rozpoznawalna nie tylko przez Polaków mieszkających poza granicami kraju. Dlatego jednym z ambasadorów bukmachera został Michael Ballack. Znakomity niemiecki piłkarz znany jest przecież nie tylko w swoim kraju, gdzie czterokrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec, a co ważniejsze ma w dorobku srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata. Ballack grał też kilka lat w Anglii i z londyńską Chelsea zdobył najważniejsze krajowe trofeum.

Co ciekawe poza granicami Polski oferta STS będzie dużo ciekawsza niż w naszym kraju. Oprócz zakładów bukmacherskich w ofercie bukmachera znajdą się kasyno i kasyno live. Ograniczenia w Polsce wynikają z ustawy hazardowej, która np. umożliwia prowadzenie kasyn w internecie tylko państwowemu Totalizatorowi Sportowemu.

Początkowo bukmacher STS za granicą będzie proponował swoje usługi tylko online. Jednak właściciele firmy nie wykluczają możliwości otwierania punktów stacjonarnych. Szczególnie tam gdzie skupiska Polonii są spore.

To jednak nie koniec. Jak zaznacza prezes STS bukmacher marzy o dalszej ekspansji. W planach jest rozpoczęcie działalności w takich krajach jak Włochy czy Hiszpania, a nawet w Stanach Zjednoczonych. Prowadzenie firmy bukmacherskiej w tym ostatnim kraju dawałby bukmacherowi STS status firmy globalnej.

 

Bukmacher STS – sponsoring

Firma bukmacherska STS prowadzi działalność sponsoringową na sporą skalę. Bukmacher STS od 2014 roku był partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej. W 2018 roku umowa zmieniła charakter i od tego czasu STS jest oficjalnym sponsorem PZPN.

To nie koniec związków bukmachera z polską piłką nożną. Od 2017 roku jest głównym sponsorem klubu Jagiellonia Białystok, a  umowa została przedłużona w marcu 2019 roku.

Jeszcze dłuższy staż partnerski z STS ma Lech Poznań. Logo bukmachera widnieje na strojach lub banerach poznańskiego stadionu już od 2013 roku. W 2015 roku STS związał się natomiast Pogonią Szczecin. W 2016 roku firma podpisała umowę z Cracovią Kraków, a w 2018 roku została przedłużona współpraca STS z Górnikiem Zabrze.

STS jest jednak obecny nie tylko na arenach piłkarskich. Największy polski bukmacher nawiązał w 2017 roku współpracę z siatkarską Asseco Resovią Rzeszów oraz zespołem piłkarzy ręcznych Vive Kielce. Rok później firma STS zaczęła pojawiać się w koszykarskiej hali Anwilu Włocławek. Od lutego 2018 roku trwa również współpraca STS z polską organizacją MMA, czyli z Federacją KSW.