Milenium

Ocena redakcji:

  • Bukmacher nie prowadzi już działalności

Milenium Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. na polskim rynku zakładów bukmacherskich działają od października 2004. Bukmacher Milenium rozpoczął od otworzenia 15 punktów na terenie całego kraju. W kwietniu 2019 roku punktów stacjonarnych było już około dziesięć razy więcej.

Zakłady bukmacherskie Milenium otrzymały w 2012 roku zezwolenie Ministerstwa Finansów na przyjmowanie zakładów w sieci i od tego czasu mają również status bukmachera internetowego.

Warto zaznaczyć, że po nowelizacji polskiej ustawy hazardowej, która weszła w życie w 2017 roku, bukmacher Milenium jest jednym z kilkunastu (stan na kwiecień 2019 roku) legalnie działających bukmacherów w Polsce. Oznacza to, że gra w Milenium jest bezpieczna, nie grożą za nie sankcje prawne, a regulamin zakładów bukmacherskich jest kontrolowany przez organa państwowe. Tylko grając u legalnych bukmacherów praw graczy (np. w sprawie reklamacji) można dochodzić angażując przy tym państwowe instytucje (np. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta).

Podobnie jak w przypadku większości bukmacherów Milenium przyjmuje zakłady bukmacherskie głównie na wydarzenia sportowe, sporty wirtualne czy wydarzenia społeczno-polityczne.

 

Załóż konto w Milenium Polskiego legalnego bukmachera w Polsce

Milenium Zakłady Bukmacherskie – rejestracja

Aby w pełni korzystać z oferty internetowych zakładów bukmachera Milenium każdy gracz musi najpierw przejść przez proces rejestracji konta.

Sama procedura jest szybka i nie nastręcza wielu problemów. W pierwszy kroku każdy klient bukmachera Milenium musi podać swój pseudonim i hasło, którymi będzie posługiwał się na stronie internetowej oraz podać swój adres e-mail. Należy także zapewnić, że ma się ukończone 18 lat, a środki na grę u bukmachera Milenium posiada się z legalnych źródeł. Następnie należy podać swoje imię i nazwisko, adres i numer konta bankowego. To bardzo ważne, bo właśnie na to konto będą wysyłane wygrane.

W kolejnym kroku bukmacher Milenium wymaga od nas podania numeru PESEL, a także dokumentu tożsamości, którym się posługujemy. Najważniejszą częścią rejestracji jest też zweryfikowanie podanych informacji poprzez przesłanie skanów lub zdjęć dowodu tożsamości. Na tej podstawie bukmacher sprawdza podane przez graczy dane. Jak zapewnia sam bukmacher podane informacji w trakcie rejestracji są zabezpieczone w ramach ustawy o ochronie danych osobowych, ich podanie jest wymogiem Ministerstwa Finansów i nie są one przekazywane innym podmiotom.

Milenium Zakłady Bukmacherskie nie udostępnia swoim klientom możliwości założenia konta tymczasowego. Konto tymczasowe to konto z ograniczoną stawką sumaryczną postawioną na zakłady bukmacherskie. Z konta tymczasowego nie ma też możliwości natychmiastowej wypłaty. Założenie takiego konta nie wiąże się jednak z obowiązkiem niezwłocznego przesłania skanu dowodu tożsamości.

 

Milenium bukmacher – polityka bezpiecznej gry

Każdy klient firm bukmacherskich musi sobie zdawać sprawę, że zakłady bukmacherskie są formą hazardu i powinno się już na początku swojej przygody z bukmacherką świadomie i rzetelnie oszacować swój budżet, który gracz może poświęcić na grę. Nie, nie zawsze będzie się wygrywać. Dlatego bukmacher Milenium, w zgodzie z przepisami odpowiednich ustaw, promuje odpowiedzialną grę.

Każdy klient Milenium Zakładów Bukmacherskich już zaraz po rejestracji swojego konta musi ustawić limity. Zarówno ile środków chce przeznaczyć na grę (dziennie i miesięcznie), jak i ile czasu będzie przebywał na stronie bukmachera Milenium (również dzienne i miesięcznie). Jeśli gracz przekroczy środki, które sam przyznał sobie na grę automatycznie zostanie zablokowana możliwość zawarcia zakładów bukmacherskich Milenium. Bukmacher natychmiast wyloguje ze swojej strony takiego gracza, który przekroczy czas ustawiony przez siebie na grę.

Każdy klient bukmachera Milenium może zmieniać limity. Jednak uwaga. Pierwsze zwiększenie limitu jest aktywowane nie wcześniej niż po 24 godzinach od zmiany. Drugie żądanie to co najmniej siedem dni oczekiwania. Natomiast trzecie i kolejne, to już trzy miesiące oczekiwania na aktywację zwiększenia limitów.

Zmniejszenie limitów aktywowane jest bezzwłocznie.

 

Milenium Zakłady bukmacherskie – strona internetowa

Bukmacher Milenium swoją działalność internetową prowadzi na stronie www.milenium.pl. Co ciekawe gracze mogą sobie wybrać jaki kolor tła im bardziej odpowiada. Standardowo uruchamia się strona z czarnym tłem, szarymi banerami bocznymi oraz czerwonymi wstawkami. W nagłówku mamy jednak przycisk, który to zmienia. Tło staje się jasne, biało-szare, przełamywane czerwonymi i niebieskimi wstawkami. Zmiana tła może być ciekawą opcją dla tych, którzy lubią dobierać barwy, które emitowane są przez ekrany, w zależności od pory dnia.

Pewną konsternację budzi natomiast wielkość czcionki na stronie bukmachera Milenium. Mianowicie jest ona dość mała. Również wielkość banerów dzięki, którym możemy wybierać konkretne rozgrywki z oferty zakładów bukmacherskich, nie powala wielkością. Minimalizm w tym aspekcie może być utrudnieniem dla graczy Milenium. Opinie może też obniżyć nieco niechlujne podejście do aspektu językowego. W niektórych miejscach rzuca się w oczy brak polskich znaków i tak np. raz „piłka nożna” pisana jest poprawnie, a raz z błędami jak np. „pilka nozna”.

Najważniejszą opcją w nagłówku (ten dla odmiany jest duży i czytelny) jest możliwość szybkiego wyboru tego czy gracz chce skupić się na ofercie zakładów bukmacherskich, zakładów na żywo, na sporty wirtualne czy też przejść do bloga bukmacherskiego. Na blogu bukmacher przygotowuje dla swoich graczy analizy przedmeczowe, teksty publicystyczne czy też informuje o nowościach w ofercie Milenium.

Nieco niżej mamy „pomocnik” i szybkie przejście do statystyk sportowych czy wyników. Możemy też za pomocą sekcji „sprawdź kupon” dowiedzieć się czy kupon zawarty w punkcie stacjonarnym jest wygrany. W tym miejscu zapoznamy się z aktualnymi promocjami i bonusami oraz przejdziemy do poradnika „jak grać”.

W lewej części strony bukmachera Milenium tradycyjnie mamy możliwość konkretnego zapoznania się z ofertą. Wydarzenie możemy znaleźć dzięki wyszukiwarce, możemy także wybrać czas (konkretny dzień czy np. spotkania zaczynające się w ciągu najbliższej godziny). Potem już tradycyjnie. Klikając po lewej stronie w daną dyscyplinę sportową rozwija się nam lista krajów i konkretnych lig.

Po wyborze pełna lista kursowa wyświetlana jest nam w centrum strony Milenium. Same kursy prezentowane są graczom w przystępnej formie.

Prawy sektor strony to oczywiście miejsce na nasz kupon, a właściwie najpierw na jego kalkulator. Gracz może ostatecznie zdecydować, które spotkania z pierwotnego wyboru chce obstawić, wybiera rodzaj zakładu i stawkę. Tam też decyduje czy gra online czy generuje kod, z którym uda się do stacjonarnego punktu bukmachera Milenium i tam opłaca kupon.

 

Aplikacja mobilna w Milenium

Milenium mobile – aplikacja mobilna

Mieliśmy kilka uwag do samej strony internetowej bukmachera Milenium. Opinie o aplikacji mobilnej bukmachera mogą być jednak tylko pozytywne (z małym minusem, bo i tutaj przytrafiają  się językowe wpadki). Aplikację mobilną pobierzemy poprzez przeglądarki na smartfony ze strony m.milenium.pl. Milenium mobile posiada wszystkie funkcje jakich potrzebuje gracz, aby szybko postawić swój zakład bukmacherski, a przecież to jest istotą mobilnych aplikacji.

Znajdziemy w niej pełną ofertę kursową, również na wydarzenia na żywo czy sporty wirtualne. Mamy dostęp do statystyk czy wyników. Możemy też w szybki sposób wpłacić środki na swoje konto u bukmachera Milenium.

 

Bukmacher Milenium – oferta kursowa

Dla bukmachera Milenium zakłady sportowe to podstawowa część działalności. Choć na pewno oferta kursowa bukmachera nie należy do najbogatszych na polskim rynku. Składa się ona bowiem z kilkunastu różnych dyscyplin sportu. To nieco mniej niż u największych polskich bukmacherów jak STS czy Fortuna, którzy w swojej ofercie mają grubo ponad 20 różnych dyscyplin sportowych. Nie zmienia to faktu, że gracze bukmachera Milenium znajdą w jego ofercie wszystkie najczęściej grane przez nich sporty w Polsce. Ofert na zakłady bukmacherskie na piłkę nożną, tenis, hokej na lodzie czy koszykówkę nie może pominąć żaden bukmacher. Milenium online proponuje również zakłady na żużel, czy nieco bardziej w Polsce niszowy futsal, tenis stołowy czy rugby.

Gdy przyjrzymy się bliżej np. zakładom na piłkę nożną bukmacher Milenium nie może absolutnie niczym się wstydzić. Gracze do wyboru mają ok. 50 lig krajowych. W niemal każdej istnieje możliwość obstawiania niższych klas rozgrywkowych np. w Polsce od ekstraklasy do trzeciej ligi, w Anglii pięć klas rozgrywkowych i piłkę młodzieżową, podobnie w Niemczech czy Włoszech. Jesteś specem od rozgrywek w Nikaragui? Dzięki bukmacherowi Milenium możesz się sprawdzić.

W innych sportach zespołowych mamy do wybory po kilkanaście różnych krajowych lig (w tym niższe klasy rozgrywkowe). Podobnie jak przy okazji zakładów na piłkę nożną mamy możliwość zagrania krajowych czy europejskich pucharów czy spotkań reprezentacji. Oferta na tenis składa się z niemal wszystkich turniejów z kalendarza ATP czy WTA.

Trzeba też pamiętać, że wybierając konkretny mecz w ofercie bukmachera Milenium znajdziemy też od kilku do nawet ponad stu zakładów dodatkowych na dane spotkanie. W zależności od dyscypliny i jej specyfiki bukmacher daje nam możliwość założenia się o niemal każdy aspekt wydarzenia.

Milenium online proponuje również spotkania na żywo. Niemal każde spotkanie z oferty przedmeczowej można też na bieżąco analizować i typować to co jeszcze stanie się w danym spotkaniu. Co ciekawe we wtorki, środy i czwartki w godzinach między 17 a 18 bukmacher Milenium umożliwia grę bez podatku. Do każdego kuponu z minimum dwoma zdarzeniami dorzuca 14 proc. do każdej wygranej.

W ofercie kursowej bukmachera znajdują się także wydarzenia związane z e-sportem oraz sportami wirtualnymi. Jeśli chodzi o e-sport bukmacher Milenium proponuje zakłady m.in. na  rozgrywki w  NBA2k, Counter Strike’a czy League of Legends.

Natomiast w generowanych komputerowo sportach wirtualnych bukmacher postawił na rozgrywki wzorowane na polskiej ekstraklasie piłkarskiej (dzięki czemu łatwiej wskazać faworyta), koszykówce NBA czy tenisowych Wielkich Szlemach. Do wybory gracze mają też wyścigi koni czy psów.

 

Milenium Zakłady bukmacherskie – rodzaje zakładów

Dwoma podstawowymi typami zakładów w ofercie bukmachera są zakłady pojedyncze i wielokrotne. Nad ich istotą nie ma sensu głębiej się zastanawiać. Zakład pojedynczy składa się z jednego zdarzenia, a wielokrotny z co najmniej dwóch i kursy każdego zdarzenia mnożone są przez siebie, a następnie przez stawkę.

Zmieniając natomiast typ zakładu na rozpisowy możemy postawić kupon tzw. systemem. Granie w ten sposób pozwala klientowi firmy bukmacherskiej na popełnienie błędu w co najmniej jednym bloku. Jeden blok może składać się od jednego zdarzenia do nawet 32.

Dla przykładu. W systemie rozpisowym 2z3 występują trzy kombinacje i  zakłady cząstkowe. Dlatego, jeśli za każdy zakład cząstkowy zapłacimy minimalną kwotę dwóch złotych, to w sumie kupon będzie kosztował sześć złotych. W zakładzie systemowym tego rodzaju można popełnić maksymalnie jeden błąd w typowaniu, aby otrzymać wygraną. W celu obliczenia wygranej tworzy się osobne zakłady cząstkowe zgodnie z nazwami grup. W systemie 2z3 możliwe są następujące kombinacje: AB, AC i BC. Widzimy więc, że co najmniej dwa bloki muszą zostać wytypowane prawidłowo, aby wygrać.

Dodatkowo możemy skorzystać z grupy „pewniaków”, które podwyższą nam wygraną. Jednak uwaga. Wszystkie zakłady z bloku „pewniaków” muszą być poprawnie wytypowane, aby nasz kupon był pozytywnie rozstrzygnięty, bo „pewniaki” dodawane są do każdej z kombinacji.

Szczegółowa rozpiska rodzajów zakładów systemowych, możliwych błędów i stawek, jest dostępna na stronie bukmachera Milenium.

Bukmacher dodatkowo oferuje swoim graczom sentymentalną podróż do „dawnych” czasów. Mianowicie gracze mogą zagrać kupon „totalizatora”. To popularna gra szczególnie w latach zanim bukmacherzy weszli na poważnie na polski rynek. Typuje się 13 rozstrzygnięć wybranych przez bukmachera spotkań. Wytypowanie wszystkich poprawnych wyników gwarantuje udział w podziale 25 tys. zł. Jeden lub dwa błędy to odpowiednio wygrane na poziomie 200 zł i 50 zł.

 

Odbierz bonus na start u legalnego bukmachera w Polsce Milenium

Bukmacher Milenium – kod promocyjny

Bukmacher Milenium bonus przyznaje nie tylko tym co właśnie założyli konto. Jednak najciekawsze i najwyższe bonusy są przyznawane właśnie nowym graczom, aby zachęcić ich do korzystania właśnie z oferty tego bukmachera. Podobnie jak większość bukmacherów Milenium promocje w formie bonusu na start traktuje priorytetowo. Choć w opinii wielu graczy może nie być ona na tyle atrakcyjna, żeby z niej w ogóle skorzystać.

Oczywiście, bukmacherzy nigdy nie dają nic za darmo. Zawsze jest gdzieś  haczyk i trzeba spełnić kilka warunków, żeby otrzymać bonus. Pamiętajmy, że nawet możliwość przetwarzania danych osobowych jest też pewną formą płatności, bo bukmacherzy wykorzystują nasze dane do profilowania. Jednak warunki, które trzeba spełnić, żeby uzyskać bonus u bukmachera Milenium przez wielu graczy mogą być uznane za trudne do osiągnięcia.

Aby otrzymać bonus na start należy dokonać pierwszej wpłaty. Większość bukmacherów od razu na nasze konto bonusowe przelewa taką samą kwotę (lub więcej) i dopiero wtedy wymaga obrotu na koncie bonusowym w określonych wysokościach. Gdy spełnimy warunki środki z bonusu możemy przelać na swoje konto.

Bukmacher Milenium postępuje inaczej. Jeśli chcemy skorzystać z promocji to już naszą pierwszą wpłatę powinniśmy obrócić po warunkach określonych przez bukmachera (odpowiednia liczba wydarzeń na kuponie, zagranych po określonym minimalnym kursie). Co więcej tylko 10% naszej pierwszej wpłaty jest zaliczany do dziennego obrotu, więc potrzebujemy co najmniej dziesięciu dni na przejście procedury.

Co więcej, jak już finalnie uda nam się uzyskać w Milenium bonus na start to i tak musimy go jeszcze raz obrócić. Musimy zawrzeć dowolny zakład za kwotę bonusu, ale już bez minimalnego kursu. Dopiero wtedy będziemy mogli środki z bonusu przelać na swojej konto.

Bukmacher Milenium bonus przyznaje również w formie zakładów bez ryzyka (zwrot stawki do określonej kwoty za pierwszy zakład) czy premiuje stawianie zakładów wielokrotnych podwyższając nieco ich kurs. Są to jednak oferty czasowe i mogą z oferty bukmachera Milenium zniknąć.

Kod promocyjny Milenium znajdziemy np. na stronach internetowych partnerów bukmachera czy w mediach społecznościowych bukmachera Milenium. Kod promocyjny uprawnia graczy do zwiększania bonusów i z reguły dotyczy promocji na start. Milenium kod promocyjny należy wpisać w odpowiednie miejsce w formularzy rejestracyjnym lub rozpocząć procedurę poprzez link podany przez partnera bukmachera.

 

Milenium Zakłady Bukmacherskie – wpłaty i wypłaty

Zakłady Bukmacherskie Milenium realizują wpłaty przy pomocy serwisów PayU oraz Tpay.com. Dzięki nim możliwe jest szybkie skorzystanie z aplikacji niemal wszystkich działających w Polsce banków, serwisu Blik czy też wpłaty poprzez karty Visa czy MasterCard. Bukmacher Milenium nie pobiera za usługę wpłaty prowizji, a pieniądze na naszym koncie gracza pojawiają się maksymalnie po kilku minutach.

Zgodnie z regulaminem na realizację wypłaty bukmacher ma siedem dni roboczych. W praktyce środki wypłacane są przez bukmachera Milenium zazwyczaj kolejnego dnia roboczego po złożeniu zlecenia.

 

Bukmacher Milenium – godziny otwarcia punktów stacjonarnych

W kwietniu 2019 roku bukmacher posiadał ok. 150 punktów bukmacherskich. Bukmacher Milenium zapowiada jednak zwiększenie liczby punktów stacjonarnych. W planach jest otworzenie kolejnych 50 lokali bukmacherskich.

Punkty przyjmowania zakładów bukmacherskich Milenium zawierają pewne udogodnienia dla graczy. W wybranych lokalach możliwe jest śledzenie transmisji telewizyjnych z najważniejszych wydarzeń sportowych, kupno biletów z oferty strony abilet.pl czy płatności kartą. Każdy stacjonarny punkt bukmacherski posiada również aktualne materiały informacyjne na temat oferty Milenium czy też gracz ma dostęp do statystyk. Na stronie internetowej bukmachera, dzięki wyszukiwarce, można też zapoznać się z pełną listą lokali bukmacherskich, godzinami otwarcia czy udogodnieniami w danym punkcie.

Kiedy możemy stacjonarnie zagrać u bukmachera Milenium? Godziny otwarcia kształtują się następująco:

poniedziałek: 9:00 – 18:00,

wtorek: 9:00 – 20:00,

środa: 9:00 – 20:00,

czwartek: 9:00 – 20:00,

piątek: 9:00 – 20:00,

sobota: 9:00 – 20:00,

niedziela: 9:00 – 17:00.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy punkt bukmachera Milenium może być otwarty w nieco innych godzinach.

Co ciekawe bukmacher Milenium online publikuje codziennie listę punktów stacjonarnych w których możliwa jest gra „bez podatku”. W wybranych przez bukmachera godzinach, do każdego kuponu na którym zagrano co najmniej trzy wydarzenia, Milenium podwyższa wygraną o 14%.

 

Milenium Zakłady bukmacherskie – kontakt

Kontakt z bukmacherem możliwy jest na kilka sposobów. Pierwszy to bezpośredni za pomocą pracownika punktu bukmacherskiego Milenium. W każdym lokalu bukmacherskim powinniśmy dostać odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Na stronie internetowej bukmachera Milenium mamy też sekcję „jak grać” i „FAQ”, tam również znajdziemy odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Gdy nadal nie jesteśmy usatysfakcjonowani możemy za pomocą chatu dostępnego na www.milenium.pl porozmawiać z pracownikiem biura obsługi klienta lub wysłać maila do bukmachera Milenium.

 

Bukmacher Milenium – sponsoring

Milenium Zakłady Bukmacherskie rozpoczęły swoją działalność w Zielonej Górze. Nie ma zatem nic dziwnego, że angażuje się w sponsoring lokalnych klubów.

W 2018 roku bukmacher został sponsorem piłkarskiego Falubazu Zielona Góra (w sezonie 2018/19 grającego w IV lidze) oraz żużlowców zielonogórskiego zespołu, którzy jeżdżą w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Od 2016 roku bukmacher Milenium jest też oficjalnym sponsorem Zagłębia Lubin – grającego w polskiej ekstraklasie piłkarskiej.

W przeszłości Zakłady Bukmacherskie Milenium były również zaangażowane w polską koszykówkę.