Fortuna

Ocena redakcji:

  • Pakiet powitalny do 830 zł
  • Kod promocyjny: MAKSYMALNYBONUS - wpisz podczas rejestracji
  • Transmisje z meczów LIVE
  • Zakłady na e-sport

Fortuna jest jednym z kilkunastu legalnie działających w Polsce bukmacherów, który przyjmuje zakłady wzajemne – głównie na wydarzenia sportowe. Bukmacher Fortuna jest też jedną z najdłużej działających firm tego typu w Polsce. W naszym kraju Fortuna zakłady bukmacherskie oferuje już od ponad 20 lat (wcześniej znana pod marką Profesjonał), ale punkty w których można obstawiać wydarzenia posiada także m.in. w Czechach, na Słowacji, Rumunii czy Chorwacji.

W Polsce bukmacher Fortuna posiada ok. 600 punktów stacjonarnych, w których można zawrzeć zakład bukmacherski. Oprócz tego Fortuna zakłady bukmacherskie oferuje również w internecie. Na tę działalność bukmacher posiada odpowiednią koncesję przyznawaną przez Ministerstwo Finansów. Sprawia to, że gra u bukmachera Fortuna jest w Polsce całkowicie legalna.

Dzięki rozbudowanej sieci punktów stacjonarnych i przyjmowaniu zakładów bukmacherskich przez internet bukmacher Fortuna może pochwalić się tym, że w jego rękach jest ponad 30 proc. polskiego rynku zakładów bukmacherskich (dane za 2018 rok).

 

Fortuna zakłady bukmacherskie: rejestracja

Żeby rozpocząć grę online musimy zarejestrować swoje konto na stronie internetowej bukmachera Fortuna (www.efortuna.pl). Możemy zrobić to na dwa sposoby.

Po pierwsze od początku do końca poprzez internet. Sam bukmacher twierdzi, że proces nie potrwa dłużej niż minutę. Należy podać swoje podstawowe dane (imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, datę urodzenia, numer PESEL), ewentualnie wpisać kod promocyjny Fortuny i zgodzić się na otrzymanie bonusu. Poświadczyć prawdziwość swoich danych, a także to, że środki na grę u bukmachera mamy z legalnych źródeł. Po potwierdzeniu adresu e-mail możemy już dokonać pierwszej wpłaty i zawierać zakłady bukmacherskie na stronie Fortuny.

W ten sposób gracz zostaje posiadaczem tymczasowego konta Fortuny, które traci ważność po 28 dniach. Ze względów prawnych są też ograniczenia wygranych na takim koncie. Maksymalnie klient zakładów bukmacherskich może wygrać na jednym kuponie 2279,99zł. Co więcej nie ma możliwości wypłaty swoich środków.

Gracz może odzyskać swoje środki (z wygranych bądź wpłaconych z własnego konta w banku) tylko po pełnej rejestracji. Do tego konieczne jest uzupełnienie danych, których bukmacher nie wymagał przy tymczasowej rejestracji. Chodzi o skan lub zdjęcia dowodu osobistego (lub paszportu). Bukmacher przypomina, że na takim skanie można zakryć część danych wrażliwych jak: zdjęcie, nazwisko rodowe, imiona rodziców, podpis, miejsce urodzenia, wzrost, kolor oczu, datę wydania dokumentu oraz organ wydający.

Warto też wiedzieć, że wymagania dotyczące danych osobowych ustanowił ustawodawca kolejnymi nowelizacjami tzw. ustawy hazardowej.

Drugim sposobem rejestracji swojego konta do gry online w Fortunie jest możliwość przejścia procedury w punkcie stacjonarnym. Należy pobrać ze strony e Fortuna odpowiedni formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i wraz z dokumentem tożsamości udać się do najbliższego lokalu bukmacherskiego Fortuny. Tam pracownik zweryfikuje nasze dane i aktywuje konto internetowe gracza. Formularz zgłoszeniowy można pobrać również w każdym punkcie.

 

Fortuna – strona internetowa

Bukmacher Fortuna przyjmuje zakłady bukmacherskie na stronie internetowej www.efortuna.pl. Strona utrzymywana w żółto-czarnej kolorystyce, które są barwami bukmachera Fortuna. Opinie graczy są z reguły pozytywne. Strona jest czytelna i przejrzysta, choć duża liczba banerów i informacji pobocznych może nieco odciągać wzrok od samego sedna, czyli zawierania zakładów bukmacherskich.

Standardowo w lewej części strony mamy do dyspozycji wyszukiwarkę wydarzeń, a także odnośniki do wszystkich dyscyplin czy rozgrywek z oferty kursowej Fortuny.

Centralna część strony to już najpopularniejsze i polecane przez bukmachera zakłady. To tam najłatwiej sprawdzić jaka jest oferta na dziś proponowana przez Fortunę.

Lewa część to miejsce na kalkulator kuponu i również tam możemy potwierdzić chęć zagrania zakładu po określonej przez nas stawce.

Bukmacher Fortuna umieścił też kilka ważnych rzeczy w nagłówku strony. To m.in. odnośniki do statystyk, dzięki którym z większą wiedzą gracz może obstawiać zakłady bukmacherskie (przejść do statystyk można także dzięki ikonce przy każdym spotkaniu z oferty). W nagłówku strony znajdziemy także livescore, czyli „wyniki na żywo”, sekcję „wyniki” – gdzie sprawdzimy historyczne rozstrzygnięcia czy ABC Gracza.

Ciekawostką jest strefa kibica. Bukmacher Fortuna przygotował dla swoich klientów coś więcej niż tylko statystyki. Gracze mogą zapoznać się także z zapowiedziami i analizami wybranymi przez bukmachera Fortuna. Zakłady bukmacherskie zawierane po wnikliwym spojrzeniu w analizy przynajmniej teoretycznie dają nam większą szansę na wygraną.

 

Aplikacja legalnego bukmachera Fortuna

Fortuna mobile – czyli aplikacja bukmachera

Firma Fortuna zakłady bukmacherskie udostępnia nie tylko poprzez stronę internetową czy sieć punktów stacjonarnych. Aplikacja „Fortuna mobile” daje szansę na grę również tym, którzy nie rozstają się ze smartfonem i jest on dla nich podstawową formą kontaktu w świecie wirtualnym.

Aplikację mobilną możemy pobrać wchodząc na stronę e Fortuna poprzez mobilne przeglądarki internetowe. Sama aplikacja zajmuje mało pamięci i jest bardzo szybka i czytelna.

Posiada wszystkie najważniejsze funkcje. Dzięki niej możemy nie tylko zawrzeć zakład bukmacherski (w tym live), ale też sprawdzić wyniki (w tym również wyniki na żywo), możemy też zeskanować swój kupon, czy dokonać wpłaty.

Tym, którzy aplikacji nie chcą pobierać równie dobrze może posłużyć strona internetowa przygotowana na urządzenia mobilne przez bukmachera Fortuna. Opinie o niej mogą być równie dobre, a nawet lepsze w porównaniu z aplikacją mobilną.

 

Fortuna – oferta kursowa

Przyjmowanie zakładów bukmacherskich na wydarzenia sportowe jest podstawową działalnością bukmachera Fortuna. Oferta jest bardzo bogata i konkurencyjna. Na ofertę kursową składa się  ponad 20 różnych dyscyplin sportowych. Każdy gracz może postawić zakład m.in. na piłkę nożną, tenis, hokej, koszykówkę czy inne sporty drużynowe. Coś dla siebie znajdą również fani sportów walki, sportów zimowych czy motorowych. Jest też coś w zanadrzu dla  lubiących ryzyko i sporty niszowe. Tu także Fortuna ofertę ma bogatą. Futbol australijski, lotki czy squash to propozycja bukmachera Fortuna.

Oferta jest oczywiście bardzo szczegółowa. Dlatego np. oferta kursowa na zdecydowanie najpopularniejszy sport w Polsce, czyli piłkę nożną, składa się z ponad 30 różnych lig krajowych. Do tego dochodzą krajowe rozgrywki pucharowe, europejskie puchary, czy spotkania reprezentacji – zarówno towarzyskie, eliminacyjne czy już w turniejach mistrzowskich. W ofercie kursowej jest także miejsce dla niższych klas rozgrywkowych. Fortuna ofertę ma nawet dla fanów czwartoligowej polskiej czy angielskiej piłki.

Fortuna zakłady bukmacherskie to jednak nie tylko piłka nożna. Bukmacher nie ma się również czego wstydzić patrząc na inne dyscypliny. Tenis? Oprócz najważniejszych turniejów z cyklu WTA i ATP każdy gracz może obstawiać choćby „challengery” czy nawet kwalifikacje do większych zawodów. Oferta kursowa na Formułę1? Jest. I to nie tylko na to kto wygra czy stanie na podium. Można obstawiać również np. ilu zawodników nie ukończy pierwszego okrążenia w danym wyścigu.

Sport to nie wszystko. Polityka, rozrywka i zakłady z kategorii społeczeństwo też mają swoje miejsce u bukmachera Fortuna. Opinie na temat takich zakładów są różne, ale na pewno urozmaicają one ofertę kursową bukmachera. Która firma pierwsza wyląduje na Marsie, kto zginie w znanym serialu lub kto zostanie następnym premierem czy prezydentem w danym kraju to tylko wycinek możliwości do obstawiania u bukmachera Fortuna.

 

Fortuna zakłady bukmacherskie: E-sport i sport wirtualny

Na całym świecie coraz bardziej popularny jest też E-sport, a za tym trendem idzie również Fortuna. Oferta na rozgrywki w świecie wirtualnym opiera się na takich popularnych grach jak DOTA2, Counter Strike czy League of Legends.

Fortuna prowadzi również zakłady na wirtualne sporty. W tym miejscu warto powiedzieć czym tak naprawdę są wirtualne sporty i czym różnią się od E-sportu. Sporty wirtualne to nic innego jak generowany przez komputer algorytm, który ma „udawać” prawdziwy mecz. Gracz przed meczem dostaje ofertę kursową (z reguły niezbyt rozbudowaną), często także statystyki wirtualnych rozgrywek i na tej podstawie może oddać swój typ. Następnie na ekranie komputera czy telefonu może śledzić krótką animację spotkania. Taka transmisja z reguły nie trwa dłużej niż kilka minut. Potem bukmacher daję chwilę na ewentualne obstawienie kolejnego spotkania i rozpoczyna kolejną transmisję. Dziennie możliwe jest zawarcie nawet kilkuset zakładów na sport wirtualny i niemal natychmiastowe ich rozstrzyganie. Oczywiście algorytm zawiera w sobie pewien element losowości. Tak, aby gra na faworyta „po kursie” nie zawsze przynosiła zwycięstwo. Fortuna ma w swojej ofercie wirtualne rozgrywki na piłkę nożną, wyścigi konne, wyścigi psów, żużel czy tenis.

 

Zakłady na żywo w Fortuna legalnego bukmachera w Polsce

Bukmacher Fortuna: zakłady na żywo

Fortuna zakłady bukmacherskie prowadzi również w formie zakładów „na żywo”. Kupony „live” to bardzo popularna forma zawierania zakładów bukmacherskich i co oczywiste najczęściej obstawiane są u bukmacherów prowadzących działalność w internecie.

Po kliknięciu w baner „zakłady live” na stronie bukmachera gracze przenoszeni są na specjalną podstronę e Fortuna. Fortuna online udostępnia niemal wszystkie najważniejsze wydarzenia ze swojej oferty  w formie zakładów „na żywo”. Wśród tych najpopularniejszych jest oczywiście tenis (możliwość obstawiania np. tego kto wygra następnego gema lub ilość gemów), piłka nożna (m.in. następny gol czy rzut rożny), ale też takie sporty jak futsal czy kolarstwo.

Popularność zakładów zawieranych online „na żywo” bierze się m.in. stąd, że gracz może śledzić transmisję telewizyjną danego spotkania i na bieżąco analizować dyspozycję zespołów czy zawodników. Również kursy na takie wydarzenia bywają nieco atrakcyjniejsze niż na zakłady przedmeczowe.

Co więcej Fortuna online udostępnia również transmisje z wydarzeń sportowych na swojej stronie internetowej e Fortuna. Kibice mogą śledzić np. rozgrywki tenisowe, piłkarskie, koszykarskie czy hokejowe.

Są jednak warunki. Klient bukmachera Fortuna musi być zalogowany i mieć dodatni bilans swojego konta. Oprócz tego na swoim koncie musi mieć zagrany kupon, nie starszy niż 168 godzin (7 dni). Ważne jest to, że kupon może być już rozliczony. Na zawartym zakładzie bukmacherskim mogą znajdować się spotkania z oferty Fortuny na zakłady przedmeczowe, „na żywo” czy też sporty wirtualne.

 

Fortuna – bonus powitalny

Niemal każdy bukmacher działający w internecie przygotowuje dla swoich nowych klientów specjalne promocje. Nie inaczej postępuje bukmacher Fortuna. Bonus powitalny może jednak przybierać różne formy i są to z reguły promocje ograniczone w czasie. Fortuna bonus może przyznać swoim graczom m.in. poprzez podwojenie lub nawet potrojenie pierwszej wpłaty.

Trzeba jednak pamiętać, że taka promocja niesie zwykle również obowiązki względem graczy. Bardzo często muszą oni kilka razy obrócić przyznany im bonus poprzez zakłady o określonym kursie minimalnym. Dopiero wtedy można wypłacić pieniądze, które wygrało się za pomocą dodatkowych pieniędzy podarowanych przez bukmachera Fortuna. Bonus powitalny może przybierać również formę zakładów „bez ryzyka”, czyli bukmacher przyznaje nam określoną pulę pieniędzy (z reguły nie więcej niż 20 zł) i możemy obstawiać spotkania bez ryzyka utraty własnych środków. Takie zakłady też są obwarowane wieloma warunkami, które dotyczą minimalnych kursów czy też konieczności obrotu ewentualnej wygranej.

Kod promocyjny Fortuna

Kod promocyjny Fortuna przygotowuje wspólnie ze swoimi partnerami. Kody promocyjne można znaleźć na stronach internetowych związanych z zakładami bukmacherskimi w mediach społecznościowych czy na ulotkach, które znajdzie się m.in. w punktach stacjonarnych bukmachera. Kod promocyjny Fortuny działa bardzo podobnie do bonusu. W zależności od aktualnej promocji bukmachera. Kod promocyjny Fortuny może uprawniać np. do podwojenia lub potrojenia pierwszej wpłaty czy dawać prawo do darmowego zakładu. Skorzystanie z kodu promocyjnego Fortuny jest z reguły bardzo proste. Gracz musi albo wpisać kod w odpowiednim miejscu w formularzu rejestracyjnym albo wejść na stronę Fortuny poprzez odpowiedni link podany na stronie partnera.

 

Fortuna zakłady bukmacherskie: metody płatności

W momencie gdy jesteśmy pewni, że chcemy zawrzeć zakład bukmacherski z oferty Fortuny musimy dokonać wpłaty własnych środków. Do dyspozycji mamy możliwość wpłaty poprzez serwisy niemal wszystkich działających banków w Polsce. Do tego możemy skorzystać z możliwości wpłaty poprzez system PayU, Skrill czy pay.com. Do tego bukmacher Fortuna umożliwia płatność Blikiem, kartą Visa lub MasterCard czy zwykłym przekazem. Co do zasady nie ma minimalnej kwoty depozytu (niektórzy partnerzy bukmachera jak np. Blik wymagają wpłaty co najmniej złotówki), ale należy pamiętać, że minimalna kwota do zapłaty za zakład w Fortunie wynosi 2 zł. Wpłaty dokonywane są bez prowizji i jeśli dokonujemy ich poprzez bankowość internetową środki na naszym koncie w Fortunie powinny zostać zaksięgowane maksymalnie po kilku minutach.

Jeśli chodzi o wypłaty to trzeba pamiętać, że dokonywane są one tylko z kont, które przeszły pełną weryfikację (a nie z kont tymczasowych) i na konto podane w procesie rejestracji. Przelać na swoje konto w banku można nawet grosza i nie pobierane są od tej czynności prowizje przez bukmachera. Wypłaty dokonywane są w dni robocze o godzinie 12:00. Wszelkie wnioski o wypłatę złożone po tej godzinie, są realizowane w najbliższym dniu roboczym, czyli wniosek złożony po godzinie 12:00 zostanie wysłany dopiero następnego dnia roboczego. Wnioski, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym, np.: wniosek złożony w sobotę zostanie zrealizowany w poniedziałek.

 

Fortuna – godziny otwarcia punktów stacjonarnych

Dla bukmachera Fortuna bardzo ważną częścią działalności jest sieć punktów stacjonarnych. Firma, która w Polsce debiutowała w drugiej połowie lat 90 ubiegłego wieku – co oczywiste – właśnie w ten sposób zaczynała przyjmowanie zakładów wzajemnych. Z biegiem lat i rozwojem internetu nie porzuciła tego sposobu na rzecz internetu. Co więcej ciągle rozwijała sieć punktów stacjonarnych.

W 2019 roku zakłady bukmacherskie w firmie Fortuna można zawrzeć w ok. 600 punktach w całym kraju. Ze świecą szukać takiego miasta powiatowego w którym nie można byłoby postawić swoich pieniędzy na zakład z oferty kursowej Fortuny. Co więcej grubo ponad pół tysiąca lokali sprawia, że to Fortuna jest najbardziej widocznym bukmacherem na polskich ulicach. Drugi pod tym względem STS ma ok. 430 punktów stacjonarnych.

Na stronie Fortuny znajduje się wyszukiwarka wszystkich naziemnych punktów bukmachera. Na efortuna.pl w szybki sposób możemy sprawdzić do którego punktu mamy najbliżej. To szczególnie pomocne wtedy, gdy zmieniamy miejsce zamieszkania bądź w danym mieście jesteśmy tymczasowo.

Kiedy możemy stacjonarnie zagrać u bukmachera Fortuna? Godziny otwarcia kształtują się następująco:

poniedziałek: 10:00 – 17:30,

wtorek: 9:30 – 18:30,

środa: 9:30 – 18:30,

czwartek: 9:30 – 18:30,

piątek: 9:00 – 19:00,

sobota: 8:30 – 17:30,

niedziela: 8:30 – 17:00.

Ale uwaga. To jest tylko zalecany plan bukmachera Fortuna. Godziny otwarcia poszczególnych punktów  mogą się nieco różnić.

Większość danych sprawdzimy we wspomnianej wyszukiwarce i oczywiście są one wywieszone w widocznych miejscach w samych lokalach bukmacherskich.

W punktach najłatwiej sprawdzić jaka jest oferta na dziś lub oferta na jutro bukmachera Fortuna. Można też przejrzeć statystyki, a także sprawdzić wyniki, a także na ekranach obejrzeć wybrane rozgrywki czy sprawdzić wyniki na żywo. Możemy też w bardzo szybki sposób przekonać się czy nasz kupon jest zwycięski. Wystarczy, że pracownik punktu zeskanuje kod z kuponu i po chwili wiemy czy możemy odbierać wygraną.

Punkty stacjonarne mogą okazać się również pomocne dla tych którzy z oferty Fortuny korzystają również online. Gracz, który chce w domowym zaciszu wybrać swoje spotkania za pomocą strony e Fortuna może to zrobić w standardowy dla internetu sposób. Jednak opłacić taki kupon można w punkcie stacjonarnym. Wystarczy, że po wyborze wydarzeń kliknie w „e-kupon”. System stworzy unikalny kod z którym należy udać się do lokalu bukmacherskiego. Pracownik wpisuje ten numer i po opłaceniu zakładu wydaje nam kupon. Jest to bardzo dobry sposób na grę dla tych, którzy posiadają tylko gotówkę. Co więcej grając stacjonarnie nie musimy rejestrować się w systemie bukmachera. W punkcie bukmacherskim Fortuny możemy zagrać niemal anonimowo. Pracownik co prawda może poprosić nas o okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu, ale tylko po to aby potwierdzić naszą tożsamość (głównie to czy gracz ma ukończone 18 lat). W punkcie stacjonarnym pracownik Fortuny bez naszej zgody nie może jednak nigdzie zapisywać naszych danych osobowych.