Betfan

Ocena redakcji:

  • Bonus od 1. depozytu 200% do 300 zł
  • Kod promocyjny: MAKSYMALNYBONUS - wpisz podczas rejestracji
  • Szybka rejestracja w serwisie
  • Dostępna aplikacja na smartfona

Betfan sp. z o.o. to jeden z najmłodszych bukmacherów na polskim rynku. Firma uzyskała koncesję wydawaną przez Ministerstwo Finansów w 2018 roku, ale działalność w internecie rozpoczęła pod koniec kwietnia 2019 roku. W świecie pieniędzy, a na rynku bukmacherskim pieniądze to podstawa, bardzo ważne jest zaufanie i doświadczenie. Betfan sp. z o.o. zapewnia, że firma jest w pełni profesjonalna. – Stanowi o tym ustanowiony i do dziś niepobity rekord Polski w szybkości uzyskania licencji bukmacherskiej online – urzędowe sześć miesięcy, co do dnia – czytamy na stronie internetowej bukmachera Betfan. Opinie firma musi budować jednak codzienną rzetelną i dobrą współpracą ze swoimi klientami. W radzie nadzorczej firmy znajdziemy właścicieli lub współpracowników dużej kancelarii prawniczej Chałas i wspólnicy.

Trzeba dodać, że na polskim rynku bukmacherskim jest o co walczyć. Z niemal każdym miesiącem działania znowelizowanej ustawy hazardowej (najważniejsze punkty nowelizacji weszły w życie w kwietniu 2017 roku) legalny rynek bukmacherski rośnie coraz bardziej. Według danych Stowarzyszenia Graj Legalnie obrót wszystkich bukmacherów w Polsce w 2018 roku wyniósł pięć miliardów złotych.

 

Rejestracja w legalnym bukmacherze w Polsce Betfan

Betfan Zakłady Bukmacherskie – rejestracja konta

Przyjrzyjmy się zatem jakie rozwiązania przygotował bukmacher Betfan na swojej stronie internetowej. Jeśli chcemy w pełni korzystać z oferty Betfan musimy się zarejestrować najpierw na portalu bukmachera. Jest to wymóg podyktowany zapisami ustawowymi, który ma ułatwić identyfikację klientów i środków, których używają do gry (muszą pochodzić z legalnych źródeł).

Proces rejestracji jest prosty i szybki. W pierwszym kroku należy podać swój adres e-mail oraz ustalić hasło oraz wyrazić odpowiednie zgody (np. dotyczące przetwarzania danych). Następnie zostaje nam podanie swojego imienia i nazwiska oraz wpisanie numeru PESEL. Po tej czynności na adres e-mail użyty podczas rejestracji otrzymamy link aktywacyjny. Po „kliknięciu”  w niego możemy się już zalogować i po wpłaceniu depozytu rozpocząć grę.

Konto ma jednak charakter tymczasowy. Co to oznacza? Klient bukmachera Betfan nie może wypłacać środków zdeponowanych na koncie oraz może zawrzeć zakłady w sumie na maksymalnie  pięć tysięcy złotych.

Aby to zmienić należy przesłać bukmacherowi skan swojego dowodu osobistego. Na tej podstawie bukmacher zweryfikuje nasze dane.

Bukmacher automatycznie ustawia limity środków i czasu na grę. Są one ustawione na najwyższe możliwe wartości. Przed rozpoczęciem gry warto zastanowić się nad tym aspektem i po oszacowaniu swoich możliwości ustalić własne – pamiętając o tym, że zakłady bukmacherskie mogą powodować uzależnienie.

 

Zakłady Bukmacherskie Betfan – strona internetowa

Betfan oferuje zakłady bukmacherskie na portalu www.betfan.pl. Strona startowa bukmachera imponuje…skromnością. Tak imponuje, bo skromność to w tym wypadku duża zaleta. Potencjalnych graczy nie bombardują migające banery z kolejnymi reklamami czy innymi nachalnymi formami promocji. Widzimy ledwie kilka odnośników (sport, live, e-sport i rozrywka), które bezpośrednio kierują graczy do oferty bukmachera.

Jak większość portali bukmacherskich szczegółowa oferta rozgrywek, wydarzeń czy lig prezentowana jest w lewej części strony.

W centrum wyświetlana jest oferta. Zanim wybierzemy konkretne wydarzenia w tym miejscu bukmacher pokazuje nam swoje propozycje czy właśnie rozgrywane zakłady live.

Natomiast z prawej strony (po wybraniu co najmniej jednego kursu) wyświetla nam się potencjalny kupon.

Na stronie znajdziemy też „guziki” odsyłające do działów: pomoc, statystyki, informujących o promocjach czy też newsy. W tym ostatnim bukmacher Betfan przygotowuje na podstawie bieżących wydarzeń teksty, które mają ułatwić graczom typowanie.

Zielono-żółta kolorystyka strony, białe tło przy wyborze oferty kursowej, a do tego niebanalna czcionka. Wszystko to sprawia, że portal bukmachera Betfan jest przejrzysty, klarowny i bardzo dobrze się z niego korzysta.

Bukmacher przynajmniej na starcie swojego serwisu nie zadbał o aplikację mobilną ułatwiająca zawieranie zakładów bukmacherskich pod marką Betfan. Opinie o bukmacherze może to nieco zaniżać, ale czy naprawdę jest sens się do tego przyczepiać? Mobilna strona internetowa bukmachera jest w pełni funkcjonalna i bardzo sprawnie działa. Gracz, który chce zawrzeć zakład bukmacherski poprzez telefon może to zrobić bez problemu. Do tego mobilna strona internetowa ma wszystkie funkcje „normalnego” portalu. Klient bukmachera Betfan może zarówno wpłacić jak i wypłacić pieniądze, sprawdzić wyniki czy statystyki. Ewentualna aplikacja mobilna nie będzie oferować nic ponadto.

 

Wysokie kursy w bogatej ofercie Betfan

Betfan Zakłady Bukmacherskie – oferta kursowa

Betfan na pewno nie wystartował z prowizoryczną ofertą, którą miałby sukcesywnie zwiększać. Oferta kursowa już od pierwszych dni działalności bukmachera jest bardzo bogata. To blisko 30 dyscyplin sportowych, a jak przekonuje sam Betfan przekłada się to na 1,5 miliona zakładów miesięcznie.

Nie trzeba nikomu mówić, że główną rolę odgrywa piłka nożna, ale też i inne sporty drużynowe jak hokej na lodzie, koszykówka czy piłka ręczna. Swoje miejsce w ofercie Betfan ma też cieszący się ogromną popularnością wśród klientów bukmacherów tenis, boks czy żużel. Nie może zabraknąć też sportów niszowych w Polsce jak badminton, golf czy krykiet.

Wracając do piłki nożnej. W ofercie Betfan znajdują się rozgrywki ligowe z blisko 70 krajów. W większości z nich można typować wyniki z niższych lig. Jeśli chodzi o polskie rozgrywki to bukmacher Betfan proponuje zakłady nawet na czwartą ligę (szczebel wojewódzki). Nie może zabraknąć też rozgrywek międzynarodowych, kontynentalnych czy krajowych pucharów.

Tylko na nieco mniejszą skalę oferowane są zakłady na inne dyscypliny drużynowe, a w tych indywidualnych gracze znajdą nie tylko najważniejsze turnieje, ale też te mniej znane.

Trzeba pamiętać, że jedno wydarzenie to od kilkudziesięciu do nawet ponad 200 dodatkowych zakładów (tzw. marketów czy rynków). Gracze mogą typować nie tylko proste rozstrzygnięcie, ale zakłady ściśle związane ze specyfiką danego sportu (liczba goli, liczba gemów, handicapy itd.).

Oferta zakładów „na żywo” również może zaspokoić wielu graczy. W większości pokrywa się z ofertą na zakłady przedmeczowe. Oczywiście do każdego meczu z oferty na żywo są też dodatkowe kursy. Brak jest transmisji ze spotkań czy nawet graficznej wizualizacji rozgrywek. To może nieco utrudniać grę tym klientom bukmachera Betfan, którzy lubią oglądać spotkanie stawiane w trybie „na żywo”.

Bukmacher Betfan bardzo serio podszedł do oferty na coraz bardziej popularny w Polsce e-sport, czyli turnieje związane z grami komputerowymi jak np. Counter Strike, DOTA, Hearthstone, King of Glory, League of Legends, NBA2K, Overmatch, Rocket League, StarCraft. Jest to jedna najbogatszych ofert kursowych na e-sport wśród polskich legalnych bukmacherów. W Betfan (przynajmniej na początku działalności bukmachera) nie ma możliwości obstawiania sportów wirtualnych, których wyniki generowane są przez algorytm.

Za to bardzo rozwinięta jest sekcja „rozrywka”. Co się kryje pod tym hasłem? To oferta zakładów na wydarzenia związane z polityką, popularnymi serialami czy filmami, wydarzeniami kulturalnymi lub medialnymi. Są też zakłady nieco luźniej związane z bieżącymi rozgrywkami sportowymi np. który polski napastnik strzeli więcej goli w roku kalendarzowym czy też kiedy Iga Świątek zostanie co najmniej 50. rakietą świata itd.

W Betfan znajdziemy również zakłady bukmacherskie związane z rynkami finansowymi (kursy walut czy spółek giełdowych), a jakby komuś było mało, to może jeszcze zabawić się w „pogodynkę” i wytypować  np. ilość opadów czy średnią temperaturę w danym miesiącu w konkretnym miejscu.

 

Zakłady Bukmacherskie Betfan – rodzaje zakładów

Podstawową formą zawierania zakładów, które proponuje bukmacher Betfan, są zakłady proste tzw. single, czyli gracz typuje wynik tylko jednego konkretnego zdarzenia. Kolejną równie popularną formą są zakłady wielozdarzeniowe (AKO). Gracz typuje tam więcej niż jedno wydarzenie z oferty Betfan, a wygraną jest iloczyn wybranych kursów i stawki (pomniejszonej o podatek). Żeby uzyskać wygraną gracz musi poprawnie wytypować wszystkie rozstrzygnięcia.

Nieco mniej popularną formą (i nie zawsze dostępną u innych bukmacherów) są zakłady systemowe. Są to zakłady, które umożliwiają wygraną nawet w przypadku błędnego wytypowania jednego lub kilku zdarzeń z oferty Betfan. System zawiera określoną liczbę kombinacji (zakładów prostych). Wygrana wypłacana jest, gdy przynajmniej jedna z kombinacji została wytypowana prawidłowo. Wysokość wygranej jest sumą wygranych przypadających na wszystkie prawidłowo wytypowane kombinacje. Prawidłowe wytypowanie wszystkich spotkań na kuponie systemowym zapewnia więc niższą wygraną niż na kuponie wielozdarzeniowym, ale zabezpiecza graczowi prawo do wygranej w przypadku błędnego typowania.

Natomiast zakład blokowy to forma zakładu systemowego. W tym wypadku kombinacji nie podlegają zakłady proste a bloki. W każdym bloku może się znajdować od jednego do wielu zdarzeń. Kurs bloku jest iloczynem wszystkich kursów tworzących blok. Blok będzie wygrany, gdy wszystkie zdarzenia w nim umieszczone zostaną wytypowane prawidłowo. Do zatwierdzenia zakładu systemowego-blokowego konieczne jest utworzenie przynajmniej dwóch bloków.

 

Bukmacher Betfan – bonus powitalny

Betfan bonus powitalny przyznaje graczom, którzy zarejestrują swoje konto w serwisie bukmachera i w trakcie tego procesu zaznaczą, że chcą wykorzystać ofertę bonusową. Bonus Betfan przyznaje zatem tylko raz. Trzeba też pamiętać, że jest to oferta czasowa i może się ona zmieniać.

Bonus Betfan uzależnia od złożonych przez graczy depozytów. Najczęściej premiuje nawet pierwsze trzy wpłaty i przyznaje bonus w wysokości 10 %, 8 % i 5 % wysokości kolejnych wpłat. Nie brzmi to oszałamiająco? Gdy spełnimy wszystkie wymogi stawiane przez bukmachera przy transferze środków z salda bonusowego na saldo główne zostaną one przemnożone dziesięć razy.

Aby aktywować bonus gracz z reguły musi dokonać dwukrotnego obrotu swoim depozytem po kursie 2,0.  Jednak to nie wszystko. Otrzymany bonus należy znowu obrócić. Tym razem pięć razy po kursie 2,0 i na kuponie z co najmniej trzema wydarzeniami. Dopiero wtedy bukmacher pomnoży nasze środki dziesięciokrotnie i przeleje na konto główne z którego będziemy mogli je wypłacić.

 

Bukmacher Betfan – kod promocyjny

Kod promocyjny Betfan rozpowszechniany jest za pomocą stron internetowych partnerów bukmachera oraz w mediach społecznościowych Betfan. Kod promocyjny z reguły zwiększa bonus powitalny przyznawany przez bukmachera. Możliwe, że w przyszłości, kod promocyjny Betfan rozszerzać będzie bonus na start o inne formy promocji np. kwoty przyznane przez bukmachera na darmowe zakłady.

Kod promocyjny Betfan należy wpisać w odpowiednim miejscu w formularzu rejestracyjnym lub skorzystać z odpowiedniego linku, który przeniesie gracza do formularza rejestracyjnego w Betfan. Kod promocyjny będzie wtedy wypełniony automatycznie.

 

Betfan Bukmacher – wpłaty i wypłaty

Betfan proponuje swoim graczom kilka sposobów dokonania wpłaty na konto gracza. Podstawową formą dokonania wpłaty jest możliwość skorzystania z serwisu Przelewy24, który oferuje m.in. możliwość szybkiej wpłaty z ok. 30 banków działających w Polsce czy serwisu Blik. Do tego istnieje możliwość wpłaty kartami Visa czy MasterCard.

Uwaga. Jeśli jest to nasza pierwsza wpłata na konto bukmachera Betfan, doładowanie musi nastąpić przelewem z imiennego konta bankowego (za pośrednictwem systemu Przelewy24). Dzięki temu bukmacher ponownie zweryfikuje nasze dane i przypisze numer konta do naszych wypłat. Przelewy dokonywane są bez prowizji, minimalna kwota to złotówka, a środki powinny być zaksięgowane w kilkadziesiąt sekund.

Wypłaty? Betfan zapewnia, że środki na naszym koncie powinny znaleźć się w ciągu 15 minut. Jak to możliwe? Bukmacher współpracuje z ok. 20 bankami, które oferują szybkie przelewy (m.in. mBank, PKO B.P, PEKAO S.A, Alior Bank) i zdaniem bukmachera 97 proc. kont klientów może obsłużyć w ten bardzo szybki sposób. Bukmacher takie wypłaty oferuje siedem dni w tygodniu w godzinach od 7 do 23, ale czas ten może się wydłużyć w przypadku poszczególnych banków.

 

Betfan bukmacher – kontakt

Betfan nie posiada punktów stacjonarnych, więc kontakt bezpośredni z bukmacherem jest nieco utrudniony. Do dyspozycji mamy jednak kilka kanałów kontaktu. Po pierwsze możemy skorzystać z działów FAQ i pomoc. Tam odnajdziemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Bukmacher dla swoich klientów przygotował też czat, udostępnił kontaktowego maila (bog@betfan.pl) oraz infolinię (+48 22 125 50 50). Pracownicy Betfan są do dyspozycji graczy między godziną 9 a 23 – siedem dni w tygodniu.

Oprócz tego Betfan prowadzi też media społecznościowe, gdzie również można zadać pytanie.